Pala je i Austrija: Sjajni Kauboji nastavili pobjednički niz protiv domaćina

Hrvatska rukometna reprezentacija sjajnim je nastupom na otvaranju drugog kruga Europskog prvenstva porazila domaćina Austriju 27:23 u Beču i krenula u lov na polufinale.

Hrvatska je opravdala ulogu favorita nad domaćinom te tako sebi trasirala put ka Stockholmu gdje će se igrati sama završnica Europskog prvenstva.

Domaći su razigranim Kaubojima otpor pružili samo u uvodnim minutama utakmice. Od 11 do 18. minute uslijedila je serija 5:0 kada Hrvati odlaze do vodstva 8:4. Prvo poluvrijeme okončano je pogotkom Cindrića za 13:8.

Treba istaknuti kako je Hrvatska cijelu utakmica bila nošena sjajnim navijačima, kojih je bilo iz raznih dijelova Hrvatske i BiH, te iseljenika koji žive u glavnom austrijskom gradu.

U drugom poluvremenu uglavnom se igralo gol za gol. Hrvatska je je bez većih problema znalački čuvala stečenu prednost iz prvog dijela. Konačan rezultat utakmice bio je 27:23.

U drugom dijelu u ključnim trenucima kad bi se Austrijanci imalo približili, razbranio se Marin Šego koji je u prvom dijelu imao samo jednu obranu i to je bila jedna od prevaga da Hrvatska upiše novu važnu pobjedu.

“Shrek u kockicama” je oduševio na tribinama

Kauboje su do četvrte pobjede na prvenstvu vodili Horvat sa šest, te Duvnjak i Cindrić sa po pet golova. Kod Austrijanaca najefikasniji je bio Weber sa šest pogodaka

Ovom pobjedom Hrvatska je napravila veliki korak ka plasmanu u polufinale te reprezentacija Line Červara ima sve u svojim rukama. U idućem kolu Kauboji će se suporstaviti Nijemcima. Ta utakmica je predviđena za subotu u 20:30.

Ako tu utakmicu Hrvatska dobije, moglo bi se reći da je gotovo sigurno u polufinalu, jer bi ju nakon toga čekao dvoboj sa slabašnim Česima, a pobjedom u toj utakmici otklonile bi se i sve teoretske dvojbe.

Hrvatska: Šego (6 obrana), Ašanin (1 obrana), Marić, Duvnjak 5, Hrstić, Stepančić 4, Horvat 6, Šarac, Karačić 1, Musa, Mamić, Cindrić 5, Matanović 1, Mandić 4, Ravnić, Šipić 1

Austrija: Einberger (10 obrana), Bauer, 6, Bilyk, Božović 2, Dicker, Frimmel, Herburger, Hutecek , Jochmann, Posch, Santos, Wagner, Weber 6, Woss, Zeiner, Živković