Pad nakon poluvremena: Široki upisao prvi poraz u ABA 2 ligi od domaćeg Zlatibora

Košarkaški Širokog poraženi su u sklopu drugog kola ABA 2 lige na turniru koji se igra u srbijanskom Zlatiboru, od istoimenog domaćina turnira s rezultatom 88:80.

Nakon pobjede u prvom kolu, istina izborene za zelenim stolom, od 20:0 protiv hrvatskog prvoligaša Gorice, Široki je tražio dobar rezultat protiv srpskog prvoligaša Zlatibora, ujedno i domaćina turnira. Ipak, to im nije pošlo za rukom.

Prva četvrtina, iako dosta neizvjesna pripala je izabranicima Damira Vujanovića rezultatom 20:18. A u drugoj Širokobriježani prikazuju odličnu igru i odvajaju se Zlatiborčanima na čak 14 poena viška.

Poluvrijeme se završilo rezultatom 43:31 u korist gostiju Širokobriježana, koje su u tim trenucima predvodili odlični Drežnjak, Davis i Buljević.

U nastavku osjetan pad u igri Širokog. Zlatibor radi pristisak na igrače Širokog, tjera ih na brojne tehničke pogreške i u potpunosti stiže rezultatsku prednost Širokog pa je na kraju treće četvrtine (Zlatibor ju je dobio 28:16) rezultat na semaforu glasio 59:59.

Posljednja dionica bila je dosta neizvjesna do posljednjih nekoliko minuta susreta, kada domaćin prelama utakmicu i odlazi na plus osam. Široki se pokušao u završnici rezultatski približiti, ali za preokret nije bilo snage. Zlatiborčani su na kraju slavili rezultatom 88:80.

Najbolji u redovima gostiju iz Širokog Brijega bili su Davis s 26 koševa (tri asist.), Drežnjak s 25 (10 skokova, tri asist.) te Buljević s 18 poena i sedam skokova. Kod domaćih najviše su se istaknuli Papić s 20 (pet skokova, i po dvije asistencije i ukradene lopte) te Kutlešić sa 16 koševa (po pet asistencija i ukradenih lopti).

Širokobriježane novi izazov u ABA 2 ligi čeka već u nedjelju navečer, kada je na rasporedu susret s makedonskim MZT-om. I taj susret koji počinje u 21 sat, a moći se također pratiti u izravnom prijenosu na Arena sport.