Osmica Reala – Kovačićev prvijenac, Manchester United ispao iz Lige prveke

Nogometaši Wolfsburga i PSV Eindhovena plasirali su se u osminu finala Lige prvaka.

Wolfsburg je u šestom kolu na svom stadionu pobijedio Manchester United s 3:2 i osvojio prvo mjesto u skupini. To je ujedno značilo i oproštaj Manchestera od Lige prvaka, s obzirom na to da je u drugom susretu u skupini B PSV u Eindhovenu pobijedio CSKA s 2:1 i preuzeo drugo mjesto na ljestvici.

Manchester će natjecanje nastaviti u Europskoj ligi, dok CSKA završava nastup u europskim kupovima za ovu sezonu.

U skupinama A, C i D sudionici osmine finala bili su poznati i prije ovog kola, te su sinoćnji susreti odlučivali samo o pobjednicima skupina te trećeplasiranim ekipama koje su se plasirale u Europsku ligu.

Najzanimljivije je bilo u skupini D, gdje je Sevilla pobijedila Juventus s 1:0 i iskoristila poraz Borussije Mönchengladbach u Manchesteru 4:2 te preuzela treću poziciju. City je ovom pobjedom osvojio prvo mjesto ispred Juventusa, dok Borussia završava europski nastup.

U skupini C Galatasarayu je za treće mjesto bio dovoljan remi 1:1 s Astanom za koju je cijelu utakmicu odigrao bh. reprezentativac Marin Aničić. Atletico Madrid je u susretu za prvo mjesto u gostima pobijedio Benficu s 2:1.

Uvjerljivu pobjedu upisao je Real Madrid koji je s 8:0 slavio protiv Malmöa. Cristiano Ronaldo je postigao četiri pogotka, Benzema tri, a hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić upisao je svoj prvijenac u dresu Real Madrida.

Real je ranije osigurao prvo mjesto u skupini A ispred PSG-a koji je svladao Šahtar s 2:0. Šahtar je osvojio treće mjesto s istim brojem bodova kao Malmö, no momčad iz Donetska ima bolji međusobni omjer.