Osim: Imali smo više sreće ; Žižović: Trebalo je biti neriješeno

Željezničar je u srijedu u derbiju 17. kola Premijer lige BiH u Mostaru s 2:1 svladao Zrinjski.

Jako teško gostovanje protiv jako teškog protivnika koji je u prvom poluvremenu bio dovoljno bolji i energičniji. U drugom smo se probudili i počeli igrati. Dali smo gol relativno lagano iz prekida, a do kraja se vidjelo da će se nešto dogoditi na jednoj ili drugoj strani. Mi smo imali sreću da damo gol, ne mogu reći da je nezasluženo, ali kada zabiješ gol u 90. minuti treba ti malo sreće, kazao je trener Željezničara Amar Osim.

Dodao je kako je ova pobjeda bitna iz dva razloga:

Utakmica je bitna da se odvojimo bodovno od Zrinjskog, a također smo ostali u utrci sa Sarajevom. Čekamo da Sarajevo padne, a da mi zadržimo razinu nastupa koji imamo.

Trener Zrinjskog, Mladen Žižović, bio je razočaran igrom svoje momčadi u drugom poluvremenu.

Poslije vrlo dobrog prvog poluvremena u kojem smo bili dominantni dogodio se neshvatljiv pad u drugom. Ukazivali smo igračima na prekide jer smo jedino tako mogli primiti gol i to se i dogodilo.

Nakon tog gola uvukla se nervoza i odveli smo utakmicu u tijek koji nismo željeli. Željezničar je bio brži i pokretljiviji u veznom redu. Realno je trebalo biti neriješeno, ali smo primili gol u 90. minuti da nam bude još teže. Čestitam Želji na pobjedi, a mi se moramo što prije oporaviti mentalno i fizički, sabrati se i okrenuti stvari u našu korist, kazao je Žižović.