Osijek preko posrnulog Hajduka izborio polufinale Kupa

Nakon što su jučer polufinale Kupa Hrvatske izborili Inter i Rijeka, danas im se pridružio i Osijek, koji je u Gradskom vrtu s 2:1 svladao posrnuli Hajduk.

Osijek je poveo u 26. minuti kada je na ubačenu loptu s desne strane naletio Petar Bočkaj i snažnim prizemnim udarcem iskosa pogodio mrežu. U 39. minuti već je bilo 2:0, opet je uslijedio ubačaj s desne strane, prihvatio ju je Nigerijac Ezekiel Henty i opalio s 10-ak metara, a lopta je prošla kroz ruke vrataru Ljubiću i završila u mreži. Samo minutu kasnije pogrešno dodavanje Ljubića ne koristi Hajradinović, splitski vratar mu je uspio obraniti, pa je Hajduk na odmor otišao sa samo dva gola u mreži.

U 47. minuti napadač Osijeka Hajradinović je još jednom išao sam prema vratima Hajduka, no Ljubić je opet obranio. U 56. minuti prva prilika za Hajduk – Mađar Gyursco je izveo slobodan udarac iskosa, a njegov šut je odsjeo na vratnici. U 60. minuti vratar domaćih Malenica brani opasan udarac Caktaša, a Splićanima su se napadi isplatili u 64. minuti, kada je ubačaj Jaira iz blizine Adam Gyurcso proslijedio u mrežu. Hajduk do kraja nije uspio izjednačiti, pa su Osječani otišli u polufinale.

Tek drugi put u povijesti domaćeg Kupa Osječani su tako nadvisili i prošli Splićane.