Osijek i Mirko Marić srušili Dinamo koji je ostao s osam igrača

Osijek je s 1:0 pobijedio Dinamo u derbiju kola. Jedini pogodak zabio je Gruđanin Mirko Marić iz penala u 77. minuti.

Kazneni udarac skrivio je stoper Dinama Dino Perić koji je neoprezno startao na Marića u svom kaznenom prostoru udarivši ga po petama, piše Gol.hr.

Dinamo je u tim trenucima već bio s igračem manje jer je u 67. minuti isključen Dilaver koji je dobio dva žuta kartona.

Zagrebački je sastav utakmicu okončao sa samo osam igrača na terenu jer je pred kraj dvoboja zbog ozljede s terena izašao Perić, a trener Bjelica je ranije iskoristio sve tri izmjene, dok je u posljednjoj minuti sudačke nadoknade zbog drugog žutog kartona isključen i Petar Stojanović.

Crveni karton pritom je zbog prosvjeda dobio i Bjelica.

Usprkos ovom porazu Dinamo je ostao uvjerljivo vodeći na ljestvici sa 53 boda, 12 više od drugog Hajduka, dok je Osijek stigao na treće mjesto sa 38 bodova, jednim više od četvrte Rijeke koja od 17:30 sati gostuje kod Gorice.