Ordabasy ostao bez finala Kupa Kazahstana

Skorašnji suparnik nogometaša Širokoga Brijega u 1. pretkolu Europske lige, kazahstanski Ordabasy iz Shikmenta, ostao je bez plasmana u finale nacionalnoga Kupa pošto je nakon domaćih 0:0 u današnjem uzvratu izgubio 3:1 od Kairata iz Almatya, najskuplje kazahstanske momčadi u čijim redovima igraju i zvijezde poput Andreja Arshavina i Ive Iličevića, a koja na prvenstvenoj ljestvici trenutno zauzima 2. mjesto s dva boda više od trećeplasiranoga Ordabasya.

Pitanje pobjednika riješeno je u prvih 45 minuta, odnosno u razdoblju od 23. do 37. minute kada su domaćini postigli sva tri pogotka i poveli sa 3:0, a posebno lijep bio je onaj drugi gol Andreja Arshavina, koji je i na današnjoj utakmici potvrdio reputaciju velikog nogometaša.

Pri rezultatu 2:0 Ordabasy je imao stopostotnu priliku preko Tanata Nusserbayeva, koji je pretrčao gotovo polovicu terena, no pri udarcu odlično je reagirao domaći vratar i spasio svoju mrežu, a ubrzo nakon toga stigla je kazna u vidu trećeg zgoditka za momčad Kairata.

U završnici susreta gosti su ostali s igračem manje, no usprkos tome rezervista Vitalij Lee uspio je na samom kraju iz kaznenog udarca postići počasni gol i tako ublažiti poraz svoje momčadi.

Šef stručnoga stožera Ordabasya, ruski stručnjak Aleksei Petrushin, u današnjem dvoboju nastupio je sa sljedećim sastavom:

Almat Bekbaev – Abdulaye Diakate, Aleksandar Simčević, Nikita Bocharov, Kyrylo Kovalchuk, Pablo Fontanello, Tanat Nusserbayev (od 46. Vitalij Lee)., Azat Nurgaliev, Temirlan Erlanov, Mardan Tolebek, Erkabulan Tungyshbaev (od 65. Preslav Yordanov).

Dakle, od stranaca igrali su Argentinac Pablo Fontanello na poziciji stopera, zatim vezna linija koju su činili bivši igrač Olimpica iz Sarajeva Aleksandar Simčević, Ukrajinac Kyrylo Kovalchuk, Senegalac Diakate, te krilni igrač Nikita Bocharov, inače Rus, dok je sredinom drugoga poluvremena priliku dobio i Bugarin Preslav Yordanov.

Ako je suditi prema današnjem nastupu Ordabasya, Širokobriježani se imaju čemu nadati u predstojećim utakmicama Europske lige, premda su kazahstanci i dalje papirnati favoriti, a što u ovom slučaju i nije loše.