Olmov trenutak genijalnosti ili slučajnost?

Bayern Munchen u subotu je osvojio njemački Superkup pobijedivši RB Leipzig s 5:3.

Navijači su mogli uživati u fantastičnim predstavama i utakmici s osam golova, ali susret je obilježio i jedan lukavi potez Danija Olma.

Nogometaši Bayerna su na poluvremenu imali 3:0, zabijali su redom Musiala, debitant Mane Pavard. Iako se činilo kako će Bayern to lako privesti kraju, Leipzig je uspio minutu prije kraja susreta smanjiti rezultat na 4:3, strijelac je bio nekadašnji igrač Dinama, Olmo.

Dramatičnu završnicu utakmice obilježio je još jedan potez samog Olma, a toliko je genijalan da se postavlja pitanje je li to bila slučajnost.

Bayernov lijevi bočni Davies “krao” je vrijeme u sudačkoj nadoknadi i dok mu se ukazivala pomoć, nogometaši Leipziga vratili su loptu protivniku. Učinio je to Olmo, ali tako da je ostavio loptu na samoj aut-liniji. Bayernov Hernandez je prišao lopti te je podigao rukama da izvede aut, u tom trenutku pomoćni sudac je svirao igru rukom, te je dodijeljen slobodni udarac u opasnoj zoni za Leipzig, prenosi HRT.

Olmov trenutak genijalnosti izazvao je i reakciju komentatora:

Pametan potez Olma, ostavio je loptu na liniji, točno je znao što radi.

Olmov potez brzo se proširio društvenim mrežama, a navijači Bayerna poručuju kako je potez tako pametan da se ne mogu uopće ljutiti.

Ipak, Olmov potez nije pomogao njegovoj momčadi, Bayern je u 8. minuti nadoknade stigao do još jednog gola i do potvrde pobjede.