Olimpic bolji od Širokog

Nogometaši Olimpica svladali su danas na stadionu “Otoka” u Sarajevu ekipu Široki Brijeg s 2:1, u prvoj utakmici 22. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Olimpic je tako prekinuo seriju od četiri susreta bez pobjede i desetim trijumfom u sezoni pretekao Širokibriježane na četvrtom mjestu na ljestvici.

Domaći nogometaši poveli su u 40. minuti golom Vidovića. Izjednačio je Wagner u 59. minuti, a samo dvije minute kasnije Muharemović je postigao pogodak za novo vodstvo i pobjedu Olimpica.

Od 16.30 sati sastaju se: Gradina – Travnik, Čelik – Zvijezda, Rudar – Borac i Radnik – Željezničar, dok u nedjelju igraju Zrinjski – Slavija, GOŠK – Velež i Sarajevo – Leotar. (Fena)