Uz toliko uređaja koje povezujemo putem Bluetootha, korisnici često ni ne gase tu opciju na svojim računalima i pametnim telefonima. Jer tko bi se svaki put zamarao povezivanjem, uparivanjem i pronalaženjem uređaja koji su u blizini.
No, upravo su tu, nazovimo ju lijenost korisnika, iskoristili hakeri. Otkrili su ranjivost u Bluetooth protokolu koja omogućava hakeru da preuzme kontrolu nad uređajem, učita zloćudni softver ili presretne poslane podatke. Kako upozoravaju iz tvrtke Armis Labs, danas je u cijelom svijetu u upotrebi više od 8,2 milijardi uređaja koji imaju Bluetooth. Ranjivost, koju su nazvali BlueBorne, veoma je kritična jer čak nije potrebno uređaji budu međusobno povezani kako bi se ranjivost mogla iskoristiti. Dovoljno je da je na uređaju uključen Bluetooth.
Stručnjaci ističu kako je najjednostavnija zaštita, kad god ne koristite Bluetooth – isključiti ga. Ne samo da ćete tako smanjiti ranjivost svog uređaja, već ćete i produljiti trajanje baterije.
Ako pak morate imati uključen Bluetooth, trebalo bi instalirati zakrpe koje dolaze s posljednjim ažuriranjem.
Koristite li Android uređaje, na Google Playu možete preuzeti aplikaciju koja će provjeriti da li je vaš uređaj među onima koji su ugroženi zbog ove ranjivosti, prenosi Zimo.co.
Na ostalim uređajima omogućite automatsko ažuriranje programa kako bi uvijek imali najnovije inačice.
(www.jabuka.tv)
Bivši maneken rodom iz Ljubuškog, Marino Milićević, nožem je u petak navečer teško ozlijedio policajca…
Hrabri mladić iz Srbije uspio je savladati muškarca koji je na letu easyJeta iz Lutona…
Kompanija Meta pod kojom posluju Instagram, ali i Facebook, priopćila je kako će od listopada…
Vrućine su popustile, ali glavnina zahlađenja u BiH tek stiže. U ponedjeljak poslijepodne i navečer…
[gallery ids="777438,777436,777439,777437"] U Karamatićima kod Posušja je ovog vikenda održan šesti moto susret, događaj koji…
Ako ste ikad poželjeli nešto brzo, kremasto i stvarno zasitno - jedan od točno takvih…
Komentari:
Oću, evo odma...