Od cjelokupne narudžbe koja broji 15 milijuna čipova Huawei je navodno uspio nabaviti njih 8,8 milijuna. Kirin 9000 se trenutačno nalazi u novoj Mate 40 seriji pametnih telefona te u Huaweijevim 5G baznim stanicama.
Kako najveća kineska tvornica SMIC (Semiconductor Manufacturing International Corporation) nije od bila od pomoći jer se njihova tehnologija temelji na 14-nanometarskom proizvodnom procesu, Huawei je prisiljen osmisliti alternativna rješenja.
Putem Financial Timesa i Bloomberga saznajemo kako Huawei problem s nedostatkom čipova (pritom se nužno ne misli na dosad spomenuti high-end segment tržišta) nastoji riješiti izgradnjom vlastite tvornice u Šangaju u kojoj neće biti korištene američke tehnologije, prenosi Bug.hr.
U toj tvornici se međutim barem u početku neće proizvoditi najmoderniji čipovi već čipovi u vrlo starom 45-nanometarskom proizvodnom procesu. Do kraja godine trebala bi započeti proizvodnja IoT čipova baziranih na 28-nanometarskom proizvodnom procesu.
Do 2022. godine trebala bi započeti proizvodnja 20-nanometarskih čipova za potrebe 5G komunikacijske opreme. Tvornicom će upravljati centar za istraživanje i razvoj u Šangaju kojim upravlja tamošnja vlast.
(www.jabuka.tv)
U ponedjeljak u 13:31 sati po lokalnom vremenu osjetio se potres u južnom dijelu Bosne…
Internet danas ne bi bio isti bez čuvenog dugmeta “Like” – palca okrenutog nagore, koji…
Vrijeme je za novi kviz portala Jabuka.tv. Ovaj put idemo na povijest. Čeka vas 9 pitanja.…
Ivan Rakitić (37) navodno će se oprostiti od nogometa nakon utakmice Hajduka protiv Šibenika. Legendarni…
Informativna radionica "Promocija Programa Europske unije za zapošljavanje i socijalne inovacije (EaSI), održat će se…
Denis Ćorić oglasio se po prvi put nakon otkaza u Željezničaru te poručio da s…