Odbojkašice Smeča ostale bez završnice juniorskog prvenstva

Juniorke HŽOK Smeč iz Širokog Brijega nisu se uspjele plasirati na završnicu juniorskog prvenstva OSFBiH. Naime, u Livnu je održan prvi krug juniorskog prvenstva na kojem su nastupile četiri momčadi: Troglav, Novi Grad, Bihać i Smeč gdje se igralo u sustavu svatko sa svakim na dva dobivena seta.

U prvom susretu Širokobriježanke su izgubile skoro dobiven susret prokockavši vodstvo od 16:9 u drugom setu te su domaće igračice Troglava na kraju slavile 2:1. Drugi susret Smeč je uvjerljivo slavio 2:0 protiv Bihaća, inače juniorki premijerligaškog kluba, pa se borba za odlazak na završnicu svela na susret protiv već poznatih suparnica iz sarajevske momčadi Novi Grad.

Iako su i u toj utakmici Širokobriježanke imale vodstvo od 22:20 nisu uspjele privesti set kraju u svoju korist. To se itekako odrazilo u drugom setu koji Sarajke dobivaju te s rezultatom 2:0 ovjeravaju vizu za odlazak na završnicu koja se igra u travnju.

Priliku za uzvrat Novom Gradu odbojkašice Smeča imat će priliku već u nastavku Super lige Federacije BiH.