Odbojkašice Smeča ipak jesenske prvakinje Superlige FBiH

Odbojkašice Smeča iz Širokog Brijega slavile su pobjedu 3:0 na gostovanju kod Vogošće u zaostaloj utakmici 7. kola Superlige FBiH Skupina Jug, pa su ipak postale jesenske prvakinje.

Nije se činilo da će tako biti poslije onoga uvjerljivoga poraza na Pecari u derbiju prethodnoga kola od ekipe Novoga Grada, no kako je Novi Grad kiksao prošloga vikenda, Širokobriježanke su to večeras iskoristile u Vogošći i pobjedom protiv posljednjeplasirane ekipe ove lige osvojile titulu jesenskih prvakinja.

Naime, tri su ekipe završile na vrhu poretka s istim brojem bodova, međutim Smeč je najbolji zbog najbolje set razlike – 15:7. Drugo mjesto zauzima Novi Grad sa set razlikom 15:8, a treće Igman sa set razlikom 15:9.

U večerašnjoj utakmici trener Ivica Bošnjak je rotirao sve igračice i može se reći kako su sve opravdale ukazano povjerenje, jer je Smeč uistinu rutinski slavio s 3:0, odnosno po setovima 25:19, 25:13, 25:14.

Pred odbojkašicama je zimska pauza budući da se drugi dio prvenstva nastavlja zadnjeg vikenda u siječnju, a prema postojećim propozicijama natjecanja u doigravanje za prvaka i plasman u Premijerligu BiH plasirat će se po dvije prvoplasirane ekipe iz sjeverne i južne skupine.