Odbojkašice Širokog osigurale polufinalni turnir za ulazak u Superligu

Odbojkašice Širokog su u 9. kolu 1. ženske federalne lige skupina A4 u dvorani Druge osnovne škole u Širokom Brijegu svladale neugodnu momčad Ljubuškog (3:1) te pokazale zavidnu formu pred odlučujuću i posljednju utakmicu sezone koja će odlučiti o prvaku ove lige.

Odličan ulazak u utakmicu mladih igračica trenera Silvija Čolaka rezultirao je suverenim osvajanjem prvog seta rezultatom 25:8.

U drugom setu Ljubušanke su ‘posložile redove’ i iskoristile uvođenje u igru najmlađih odbojkašica Širokog te su osvojile set rezultatom 25:27.

U trećem setu na terenu su ponovno ‘iskusnije’ djevojke te u pravoj odbojkaškoj predstavi Širokobriježanke osvajaju set (25:17).

U četvrtom setu gošće su pale, a odličnu formu pokazale su domaće igračice te su set osvojile identičnim rezultatom kao i prvi (25:8).

U 10. kolu, ujedno i posljednjem kolu, utakmica odluke; HOK Široki gostuje u Livnu kod momčadi Troglava, jedine momčadi koja je porazila Široki u dosadašnjem tijeku natjecanja te će upravo na toj utakmici pasti odluka s kojeg će mjesta ova dva kluba ići u polufinalni turnir za ulazak u Superligu, točnije u drugi državni rang.

Od početka sezone dalo se naslutiti da će upravo ova dva kluba voditi bitku za prvo mjesto, što se na kraju i ispostavilo, a sada predstoji čekati idući vikend te konačnu odluku. No, kako god završilo, Troglav i Široki će imati težak zadatak na polufinalnom turniru za ulazak u Superligu.