Odbojkašice Širokog Brijega protiv Mostara ostvarile prvu pobjedu u Superligi

U 5. kolu odbojkaške Superlige FBiH za žene, u dvorani Osnovne škole u Klancu u Širokom Brijegu, Hrvatski ženski odbojkaški klub Široki Brijeg upisao je svoju prvu ovosezonsku pobjedu protiv OK Mostar rezultatom 3:1 (25:23, 25:17, 25:27, 25:21).

Mlada momčad Širokog Brijega u svojoj debitantskoj sezoni u Superligi ostvarila je prvu pobjedu protiv neugodne momčadi Mostara. Na prvi pogled čini se kao lako dobivena utakmica, no susjedski derbi ponudio je odličnu odbojku, a presudile su nijanse.

U prvom setu gošće iz Mostara su vodile, no domaće odbojkašice prave preokret te preuzimaju vodstvo. Do kraja seta vodila se borba za svaki poen, a bolje u tome su bile Širokobriježanke koje su ga osvojile rezultatom 25:23.

U drugom setu izabranice Karle Barać, mlade trenerice koja je u prošloj sezoni u momčadi Širokog Brijega imala ulogu trener-igrač, lakše nego očekivano osvojile su drugi set 25:17.

Treći set zasluženo je pripao Mostarkama koje se ipak nisu tako lako predale te su ga osvojile rezultatom 27:25. Širokobriježanke ipak nisu dopustile preokret u utakmici te su četvrti set osvojile 25:21 i s ukupnih 3:1 u setovima upisale prvu pobjedu u debitantskoj sezoni.

Hrvatski odbojkaški klub Široki je u Mostaru rezultatom 3:0 u setovima svladao momčad Studenta u sklopu 3. kola 1. federalne lige BiH za žene te su igračice Silvija Čolaka zadržale vodeće mjesto na ljestvici.