Odbojkašice Mostara poražene u derbiju vrha ljestvice

Odbojkašice Studentskog odbojkaškog kluba Mostar poražene su u 11. kolu Super lige Federacije BiH od vodećeg Goražda rezultatom 3:1.

Gošće su prvi set dobile u svoju korist rezultatom 25:22, a potom rezultatom 25:15 završili drugi set poveli i 2:0 , da bi Mostarke smanjile na 2:1 pobjedom u trećem setu rezultatom 25:21, no ekipa Goražda uspjela se vratiti u četvrtom setu i slaviti rezultatom 25:19, odnosno s konačnih 3:1 u setovima te na taj način odnijeti sva tri boda iz Mostara.

Radilo se o prvom kolu drugog dijela sezone najvišeg federalnog ranga natjecanja te o izravnom srazu dviju prvoplasiranih ekipa, a gošće su ovom pobjedom osigurale bolju poziciju u natjecanju za doigravanje za Premijer ligu BiH.

Vrijedi istaknuti i kako se na kraju utakmice dogodila i nemila scena prilikom koje je jedan od gledatelja sišao na parket i prijetio prvom sucu utakmice Elvedinu Ćosiću.

Kad su u pitanju druga dva predstavnika Hercegovine u najvišem federalnom rangu natjecanja, u derbiju kola ekipa Smeča iz Širokog Brijega na domaćem terenu slavila je sa 3:0 nad ekipom Novog Sarajeva, dok je Čapljina prokockala dobivenu utakmicu – nakon vodstva od 2:0 Čapljinke su pale u igri i poražene su rezultatom 3:2 od Igmana.

U sljedećem kolu u Čapljini se igra hercegovački derbi između Čapljine i širokobriješkog Smeča, dok Mostar gostuje u Livnu gdje će igrati protiv ekipe Troglava.