Nula na Pecari: Široki Brijeg i dalje bez pobjede, Radnik stigao do prvog boda

Nogometaši Širokog Brijega i Radnika u nedjelju navečer su u sklopu 3. kola Premijer lige BiH na Pecari odigrali utakmicu bez golova.

Obje momčadi su otvoreno ušle u utakmicu i gledatelji su već u prvim minutama mogli vidjeti nekoliko prilika.

Široki je najviše prijetio preko Llanosa koji je imao dvije dobre prilike. Jednom mu je Aljkanović obranio udarac, a drugi put je lopta otišla preko gola. Radnik je pokušao uzvratiti, ali raspoloženi Miškić je sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Nakon furioznog otvaranja uslijedilo je mirnije razdoblje igre do 28. minute kada je Radnik nakon greške igrača Širokog povukao dobru kontru i brzo se našao pred golom domaćina, ali Pantelićev udarac odlazi pored gola.

Veliku priliku Široki je propustio u 32. minuti. Vukoja je iz slobodnog udarca ubacio za Obšivača koji se našao u sjajnoj prilici, ali nije uspio pospremiti loptu iza leđa Aljkanovića.

Unatoč nizu dobrih prilika, mreže se nisu zatresle

Gosti su u 36. minuti zaprijetili iz još jedne kontre, probao je Gogić, a Miškić loptu odbija u korner.

Llanos se u 40. minuti nakon ubačaja Ikića ponovno našao u dobroj prilici, no obrana gostiju je uspjela otkloniti opasnost.

Na predah se tako otišlo bez golova unatoč nekoliko dobrih prilika i s jedne i s druge strane.

Gosti su početkom drugog poluvremena zaprijetili preko Pantelića i Vasića, a Miškić je to obranio bez većih problema.

Veliku priliku Radnik je imao u 59. minuti kada je Šarić izašao jedan na jedan protiv Miškića, a sjajni golman Širokog ponovno brani.

Brekalo je u sljedećem napadu pao u protivničkom kaznenom prostoru, no sudac Danijel Bojo je samo odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavlja.

Obšivač je zaprijetio u 69. minuti, ali je lopta otišla preko gola.

Utakmicu su obilježili golmani

Plavo-bijeli su nastavili s napadima, ali nisu uspijevali doći do vodstva. Jurilj je u 83. minuti probao glavom, ali Aljkanović sjajno brani i spašava svoju momčad. Četiri minute kasnije Ikić je šutirao iz slobodnog udarca, a golman gostiju se još jednom iskazao.

Najbolju priliku na utakmici Široki je imao u 90. minuti. Ikić je ubacio, a Musa pogodio gredu.

To je bila i posljednja prilika na utakmici koja je na kraju završila bez golova.

Široki u sljedećem kolu gostuje kod Slobode, dok će Radnik ugostiti Velež.

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Jurić (od 89. minute Kolega), Musa, Obšivač, Brekalo (od 63. minute Čuljak), Mašić (od 63. minute Paponja), Vukoja, Llanos (od 46. minute Begić), Ikić, Jurilj, Lukić (od 89. minute Lasić).

FK RADNIK: Aljkanović, Nikić, Batar, Popara, Vasić, Ristanović, Gogić (od 89. minute Manojlović), Šarić (od 70. minute Hasukić), Tahrić (od 70. minute Marković), Pantelić (od 89. minute Motika), Šubert.