Nula na Maksimiru: Livaković skinuo jedanaesterac, Feyenoord imao igrača manje

Nogometaši zagrebačkog Dinama na otvaranju skupine K Europske lige protiv nizozemskog velikana Feynoord odigrali su na Maksimiru utakmicu bez pogodaka.

Samo otvaranje utakmice počelo je dosta šokantno za Zagrepčane. Naime, u 7. minuti dosuđen je jedanaesterac za goste iz Nizozemske, nakon što Jakić zakasnio u reakciji pa srušio Diemersa.

Ipak sjajnom rekacijom Dinamov reprezentativni vratar Dominik Livaković spasio je svoj klub, obranivši kazneni udarac Berghuisu.

Veći dio prvog poluvremena, nakon ovog jedanaesterca Feyenoord je bio bolja momčad, kontrolirao je igru, ali bez izrazitih prigoda. Dinamo je s druge strane, prvi put ozbiljno zaprijetio tek u 28. minuti. Oršić je sjajno ubacio, Gavranovićev udarac zaustavlja Bijlow, a na odbijenu loptu kasni Kastrati.

Nizozemzi su imali još jednu ozbiljnu prigodu pred kraj prvog poluvremena u 37. minuti, kada je Linssen ostao sam na četiri metra od gola, ali je jako loše šutirao glavom.

Dinamo je bolje otvorio drugo poluvrijeme, a Zoran Mamić je odmah u prvoj polovici drugog dijela napravio dvostruku izmjenu. Umjesto Gavranovića i Kastratija ušli su Petković i Ivanušec.

Ipak, Nizozemci ponovno prijete u 57. minuti, a ponovno je Dinamovce spasio Livaković. Bio je to dobar pokušaj Linssena, ali vratar Dinama je bio na pravom mjestu. Devet minuta kasnije Oršić je na drugoj strani zakasnio na opasan ubačaj pred golom gostiju.

Dinamo je imao veliku priliku na ovoj utakmici od 73. minute kada je Feyenoord ostao s igračem manje. Senesi je napravo neoprezan prekršaj na Ademiju, išao je koljenom izravno prema glavi kapetana Dinama i zasluženo je dobio drugi žuti karton.

Plavi su tada žestoko jurnuli prema golu Nizozemaca, a u 87. minuti imali su najbolju prigodu na utakmici. Bila je to fantastična akcija u kojoj je Ademi je sjajno petom proigrao Ivanušeca koji je iz teške pozicije pod pritiskom pokušao poslati loptu pored Bijlowa, ali on je odličnom intervencijom spasio svoju momčad.

Ipak mreže su do kraja mirovale i objema momčadima je pripao bod. U drugoj utakmici u skupini austrijski Wolfsberger i moskovski CSKA za koji nastupa hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić su također remizirali, samo je tamo rezultat bio 1:1.

Dinamo: Livaković, Stojanović, Theophile-Catherine, Lauritsen, Gvardiol, Kastrati, Jakić, Ademi, Majer, Oršić, Gavranović

Feyenoord: Bijlow, Nieuwkoop, Spajić, Senesi, Haps, Toornstra, Kokcu, Teixeira, Berghuis, Linssen, Diemers