Novi poraz Ordabasya od Kairata – tri ponajbolja igrača odmarali!?

Dok je Široki Brijeg u petak odradio prvu pripremnu utakmicu odigravši protiv Željezničara 1:1, njihov predstojeći suparnik u Europa ligi Ordabasy iz Shykmenta nastavio je s odigravanjem službenih utakmica u domaćim natjecanjima.

Tako je u subotu odigran derbi susret prvenstva Kazahstana, a Ordabasy je na domaćem travnjaku pred nekih 4.500 gledatelja doživio poraz od Kairat Almatya 2:0. Podsjetimo, isti suparnik ih je prije četiri dana pobjedom 3:1 eliminirao iz Kup natjecanja, a svoju kvalitetu su potvrdili i u današnjoj prvenstvenoj utakmici.

Gosti su poveli u 8. minuti jednim eurogolom, iako je dojam kako je vratar Bekbaev mogao možda i bolje reagirati. Desetak minuta kasnije gosti su postigli novi gol, ovoga puta nakon ubačaja iz kuta i u nastavku dvoboja sačuvali stečenu prednost, zahvaljujući čemu su preuzeli vrh ljestvice s bodom više od drugoplasirane Astane, međutim imaju i dvije utakmice više, pa je Astana (ako to koga uopće i zanima) još uvijek na dobrom putu da osvoji naslov, dok Ordabasy usprkos porazu ostaje treći sa 4 boda više od Irtysha iz Pavlodara, momčadi koju su Širokobriježani u ljeto 2013. godine eliminirali upravo u prvom pretkolu Europske lige.

Šef stručnoga stožera Ordabasya Aleksei Petrushin danas je izveo jednu ipak drugačiju momčad u odnosu na taj prethodni njihov dvoboj s Kairatom, s obzirom na to da na raspolaganju nije imao tri standardna igrača, veznjake Azata Nurgalieva i Samata Smakova te napadača Tanata Nusserbayeva. Dvojica potonjih su se ozlijedili na prošloj utakmici kada su i zamijenjeni i pitanje je kakve prirode su njihove ozljede, odnosno hoće li Petrushin u četvrtak moći računati na njihove usluge u dvoboju protiv Širokog Brijega?