Novi kiks Željezničara, Sloboda uzela bod na Grbavici

Nogometaši Željezničara i Slobode remizirali su u 15. kolu Premijer lige BiH rezultatom 2:2.

Utakmica nije mogla bolje početi za goste, a gore za domaćina. Već u prvoj minuti Sloboda je povela kada je nakon kornera s desne strane Kurtalić ostao sam na drugoj stativi i iz blizine matirao Erića.

U sljedećih nekoliko minuta Željezničar je imao tri velike prilike. Najprije je udarac glavom Juričića sjajno obranio Golubović, potom je Ikićev šut glavom “očistio” Predragović s gol-crte, a zatim je Bekrić pogodio stativu.

Vidjeli smo potom i prilike Štilića i Stevanovića koji su bili neprecizni, a u 22. minuti konačno su se napadi domaćina isplatili.

Štilić je izveo korner, lopta je došla do Bekrića koji je šutirao, ona je na putu do gola zakačila Juričića i završila je u mreži za 1:1.

Samo četiri minute kasnije Sloboda je ponovno mogla stići do vodstva, no lijevi bek Tomašević je šutirao s deset metara i pogodio je samo prečku.

Do kraja poluvremena Golubović je imao još dvije dobre intervencije, dok je Husejinović pokušao u posljednjem napadu ali je šutirao preko gola.

Na samom startu drugog poluvremena ponovno se zatresao okvir gola domaće ekipe, ovaj put nakon što je Husejinović iskosa lukavo pokušao centrirati, a lopta je pogodila stativu.

Na sljedeće uzbuđenje na utakmici se čekalo dvadesetak minuta kada je Štilić slabo šutirao iz gotovo idealne pozicije sa 16 metara, te je lopta otišla preko gola, piše Klix.

Željezničar je preokrenuo rezultat u 75. minuti. Bekrić je počeo akciju, Bojo je odigrao povratni pas, a Štilić efektnim udarcem s desetak metara pogodio za 2:1.

Do kraja susreta Sloboda je pokušavala doći do izjednačenja, a domaćin se koncetrirao na kontranapade.

Sloboda je do boda stigla u 89. minuti kada je Alić s desetak metara pogodio za konačnih 2:2.

U ranije odigranoj utakmici, Tuzla je s 1:0 svladala Mladost.