Nova uvjerljiva pobjeda: Široki siguran protiv Slobode

Nogometaši Širokog Brijega upisali su novu uvjerljivu domaću pobjedu. Nakon što je prije dva kola Radnik poražen na Pecari s pet golova u mreži, ovaj put u sklopu 17. kola m:tel Premijer lige pala je tuzlanska Sloboda rezultatom 3:0.

Ovo je treća prvenstvena utakmica za redom u kojoj su Plavo-bijeli neporaženi, ako se doda i kup utakmica s Veležom, onda četvrta službena utakmica zaredom.

Domaći su odmah na početku krenuli odlučno tražeći nova tri boda od prve minute. Već u 5. minuti nakon što je Devedžić povlačio za dres Radeljića, dosuđen je jedanaesterac za domaće. Odgovornost je preuzeo Toni Jović, ali njegov udarac vratar Golobović brani. U nastavku akcije odbijenu loptu dočekao je Angelov i šutirao glavom te pogodio gredu, a lopta je nakon došla pravo na glavu Jurilja koji je lagano posprema u mrežu za vodstvo 1:0 za svaki slučaj. Ali gol se piše Viktoru Angelovu jer je lopta prešla gol liniju nakon njegova udarca glavom.

Uslijedili su veliki (opravdani) prosvjedi gostiju koji su kod suca Musića tražili ponavljanje jedanaesterca jer je Angelov ušao ranije, ali Musić to nije prihvatio i pokazao je na centar.

Angelov i Jurilj slave nakon prvog pogotka domaćih

Široki je nakon toga nastavio s jakim pritiskom želeći što prije riješiti pitanje pobjednika u ovoj utakmici. Već u 17. minuti bilo je 2:0 za Širokobriježane. Lijepo je ubacio Ćorić s desne strane, Vukoja je potom sjajno propustio loptu, a Makedonac Viktor Angelov glavom bez većih problema matirao Golubovića za sigurno vodstvo u samom početku utakmice za svoj drugi gol na utakmici.

Tri minute kasnije zaprijetio je Ćorić iskosa, ali Golobuvić brani. S druge strane u 24. minuti Devedžić šutirao glavom nakon udarca iz kuta, ali lopta otišla preko gola. Bila je to jedina prigoda za Tuzlake u prvom dijelu.

U 29. minuti novi gol i velikih 3:0 za Široki. Vukoja je proigrao Jurilja koji se sjajno oslobodio čuvara i na kraju šutirao s vrha kaznenog prostora u donji lijevi nebranjeni dio mreže gola Golubovića! Bio je to prvi pogodak na utakmici za krilnog napadača domaćih.

Nakon ovog gola tempo igre je dosta opao, a do kraja poluvremena, šutirao je još Vukoja, ali njegov udarac je otišao pravo u ruke vratara gostiju.

Kvalitetnu utakmicu odigrao je Bože Vukoja

U nastavku bez većih promjena stanja na terenu, Široki je u potpunosti kontrolirao igru, dok su Tuzlaci bili bezopasni. U 53. minuti šutirao je Marić nakon lijepe akcije, ali Predragović je blokirao njegov udarac. S druge strane nakon kvalitetnog slobodnog udarca upravo Predragovića, netko od igrača Širokog je blokirao njegov udarac.

U 69. minuti nakon dugotrajne akcije domaćih Angelov je šutirao pored gola. Malo je nedostajalo Makedoncu da dođe do hat-tricka.

Do kraja utakmice tempo je drastično pao i obje momčadi su jedva čekale kraj utakmice i to je bilo sve. Široki je upisao novu uvjerljivu pobjedu i tako se učvrstio na petom mjestu. Za vikend slijedi novi izazov za momčad s Pecare, kada će gostovati na Grbavici sarajevskom Željezničaru. Tuzlaci, s druge strane, na svom terenu dočekuju Krupu.

Dino Ćorić je upisao asistenciju

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Ćorić (od 79. Cipetić), M. Jurić, Radeljić, Stanić, Marić (od 60. Mašić), Begić (od 75. Pervan), Vukoja, Jurilj (od 60. Ikić), Jović (od 75. Brekalo), Angelov

SLOBODA: Golubović, Jusić, Devedžić, A. Beganović, Tomašević, Alić (od 76. Halvadžić), Maksimović (od 61. Ristić), Osmić (od 86. Kovačević), Predragović, Kadrić, Mujagić (od 76. Hasuk)

Karačić: Imamo razloga biti sretni, jednako kao i naši navijači