Nogometašice Širokog sa 6:0 slavile protiv Sloge u Bosanskoj Otoci

Nogometašice Širokog Brijega slavile su 6:0 u Bosanskoj Otoci protiv Sloge u 12. kolu Prve ženske lige Federacije BiH.

Širokobriježanke su mrežu načele u 23. minuti preko Slavice Glavote. Udvostručenje je stiglo u 49. minuti, a strijelac je bila Matea Marušić. Ista igračica u 58. minuti postiže svoj drugi pogodak za 3:0, a hat-trick je upisala u 70. minuti postavivši 4:0. Josipa Musa je u 79. minuti pogodila za peti pogodak gošći, a konačnih 6:0 svojim drugim pogotkom na utakmici postavila je Slavica Glavota.

Podsjećamo, u 5. kolu igranom u listopadu prošle godine Širokobriježanke su na domaćem terenu upisale rekordnu 9:0 pobjedu upravo protiv ekipe Sloge iz Bosanske Otoke.

Igračice trenera Ivana Kvesića i dalje su treće na ljestvici s 24 boda te zaostaju dva boda za drugoplasiranim Željezničarom iz Bosanske Krupe te šest bodova za vodećom Iskrom iz Bugojna. Upravo prva dva mjesta vode u doigravanje za ulazak u Premijer ligu BiH.

Širokobriježanke tako do kraja prvenstva moraju slaviti u obje utakmice i to protiv ljubuške Sloge u Širokom Brijegu te u gostima kod Čapljine, a Iskra bi trebala u posljednjem kolu pobijediti Željezničar kako bi se Širokom sve poklopilo za doigravanje.

Utakmica 13. kola Široki Brijeg – Sloga Ljubuški igra se u subotu s početkom u 14.00 sati u Trening kampu ”Musa-Karačić” na Mostarskom blatu.