Nogometašice Širokog Brijega u velikom stilu proslavile naslov prvaka 1. lige FBiH

Nogometašice ŽNK Široki Brijeg proslavile su u velikom stilu naslov prvaka 1. lige FBiH, svladavši u posljednjem kolu ŽNK Rosa Brandis s rezultatom 9:0 na stadionu Pecara.

Izabranice trenera Ivana Kvesića kao sigurne prvakinje i velike favoritkinje ušle su u ovaj dvoboj posljednjeg kola 1. lige FBiH, a konačan rezultat pokazuje samo djelić onoga koliko su Širokobriježanke bile bolje od gošći iz Travnika.

Iako se igralo po dosta teškom i klizavom terenu, to domaće igračice nije spriječilo da pokažu pregršt lijepih poteza i akcija i da gostujuća vratarka nije bila raspoložena, rezultat je mogao biti još izraženiji.

Pogotke za Širokobriježanke postigle su Mikulić, Bagarić (2x), Čerkez (2x), Marušić (2x) i Glavota.

Odmah na otvaranju susreta u prvoj pravoj akciji za 1:0 pogodila je Ivana Mikulić.  Devet minuta kasnije najbolja igračica Širokobriježanki, Branka Bagarić pogađa za 2:0 nakon lijepe solo akcije.

Ništa nakon što su gošće uspjele krenuti s centra, stigao je u idućoj akciji novi pogodak. Ovaj put pogađa Nikolina Čerkez nakon asistentije Bagarić.

Branka Bagarić je uvjerljivo odskakala igračkom kvalitetom na terenu

Trebalo je pričekati 32. minutu da domaće igračice postignu i četvrti pogodak. Strijelac je bila kapetancija domaćih Matea Marušić. Do kraja prvog poluvremena pala je i petarda nakon što je svoj drugi pogodak postigla Nikolina Čerkez.

Ništa se krenulo s centra u drugom poluvremenu Branka Bagarić pogađa za uvjerljivih 6:0 nakon što je promiješala cijelu obranu Travničanki. Nekoliko minuta kasnije već je bilo 7:0, ovaj put nakon lijepog odmjerenog udarca s vrha šesnaesterca pogodila je veznjakinja Slavica Glavota.

U nastavku je malo opao tempo igre, ali Širokobriježanke su i dalje stvarale lijepe akcije, doduše ne kao u prvom dijelu susreta.

Potpuna dominacija Širokobriježanki

Osmi pogodak stigao je u 78. minuti kad je nakon lijepe dijagonalne lopte od Slavice Glavote drugi put na utakmici pogodila kapetanica Marušić.

Za kraj susreta stigao je deveti pogodak domaćih igračica. Nakon udarca Lee Čepo veliku pogrešku napravila je vratarka Travničanki, ispala joj je lopta i odšetala se u gol.

Širokobriježanke su već ranije osigurale naslov prvaka i od iduće sezone igrat će u znatno jačoj konkurenciji od 8 klubova Premijer lige BiH.