Nogometašice Širokog Brijega ispratile Slogu s devet pogodaka!

Nogometašice Širokog Brijega slavile su rekordno visoku pobjedu (9:0) u zaostaloj utakmici 5. kola Prve ženske lige Federacije BiH protiv Sloge iz Bosanske Otoke. Ovom pobjedom Širokobriježanke su ujedno proslavile prvi rođendan kluba.

Susret su domaće igračice otvorile furiozno te su nakon 12 minuta već na kontu imale tri pogotka. Već u trećoj minuti sjajnim udarcem s vrha šesnaesterca za 1:0 pogodila je Martina Vuletić. Tri minute kasnije Marijana Lasić udvostručuje vodstvo, a svoj drugi pogodak na utakmici Lasić postiže već u 12. minuti za 3:0.

Do kraja prvog dijela susreta ”pao” je još jedan pogodak, a za 4:0 u 29. minuti pogodila je Slavica Glavota. Ni u nastavku susreta nije se dugo čekalo na novi pogodak. U 55. minuti Lea Lončar pogodila je za 5:0 dok je ista igračica u 62. minuti postigla svoj drugi pogodak na utakmici za 6:0.

U 75. minuti za 7:0 s ”bijele točke” pogodila je Julija Kvesić, a za samo dvije minute postigla je svoj drugi pogodak za 8:0. Dvije minute prije kraja susreta, Kvesić postiže hat-trick za konačnih 9:0 što je ujedno i rekordno visoka pobjeda za nogometašice Širokog Brijega koje jesenski dio prvenstva završavaju na trećem mjestu iza Željezničara i Iskre.

U dresu Širokog Brijega debitirala je Jelena Milinović koja je prošle sezone igrala u Mladosti – premijerligašu iz Nević Polja.

Ženski nogometni klub ovom je utakmicom proslavio svoju prvu obljetnicu utemeljenja, a nakon utakmice u klupskom restoranu ”Plavo-bijeli” na stadionu Pecara upriličen je domjenak.