Noel slavio ispred Hirschera, Elias Kolega 21. u Kitzbühelu

Francuz Noel Clement pobjednik je slaloma Svjetskog kupa u Kitzbühelu, dok je hrvatski skijaš Elias Kolega sa zaostatkom od 3.15 sekundi zauzeo 21. mjesto.

Clement je bio drugi nakon prve vožnje, nakon koje je vodio Švicarac Ramon Zenhaeusern, koji je na kraju završio na šestom mjestu (+0.85).

Drugo mjesto osvojio je Austrijanac Marcel Hircsher (+0.29), vodeći u ukupnom poretku slaloma i Svjetskog kupa. On je odradio sjajan drugi lauf, u kojemu je imao najbolje vrijeme, pa se uspeo s devetog na drugo mjesto. Treći je bio Francuz Alexis Pinturault (+0.36).

Senzacionalno deveto mjesto je sa zaostatkom od 1,050 sekundi zauzeo Bugarin Albert Popov, koji je krenuo u utrku sa startnim brojem 71 i zauzeo je petu poziciju u prvoj vožnji, a na kraju je bio deveti, piše HRT.

Od petorice hrvatskih skijaša koji su krenuli u utrku drugu vožnju je izborio samo Elias Kolega, i to kao posljednji koji se kvalificirao iz prve vožnje, jer zauzeo je tada 30. mjesto. Ipak, u drugom pokušaju bio je bolji, ostvario je osmo vrijeme drugog ‘laufa’, pa je završio utrku na 21. mjestu sa zaostatkom od 3.15 sekundi.

Ostali hrvatski skijaši zapeli su u prvoj vožnji – Filip Zubčić (+2,83) na 31., Istok Rodeš (+2,96) na 32., a Matej Vidović (+,3,02) na 33. mjestu. Samuel Kolega nije završio prvu vožnju.