Nikola Leko donio pobjedu Posušju protiv Slobode

Nogometaši Posušja upisali su važnu pobjedu u 21. kolu Premijer lige BiH. Oni su na svom Mokrom Docu slavili protiv tuzlanske Slobode rezultatom 1:0.

Posušani su ovom pobjedom izborili vrlo važne bodove u borbi za ostanak u ligi i sada su izašli iz zone ispadanja.

Od samoga početka Posušje se nametnulo na terenu kao odlučniji i bolji protivnik te je izvršilo velik pritisak na posljednju liniju Slobode, koju u ovom susretu nije mogao voditi suspendirani trener Mladen Žižović.

Terenska inicijativa isplatila se domaćima već u 6. minuti. Nakon gužve u šesnaestercu gostiju najbolje se snašao iskusni Nikola Leko koji je zatresao mrežu Bukvića za veliko slavlje domaćih navijača.

Nakon toga imala je i Sloboda nekoliko solidnih situacija pred golom domaćih, ali svi pokušaji su uglavnom završavali u bloku i nisu predstavljali veću opasnost za Horkaša.

U 33. minuti na drugoj strani odlično je iz slobodnog udarca šutirao Barišić, ali Bukvić je još bolje obranio. A samo dvije minute kasnije ponovno je Barišić opasan nakon prekida. Beganović je zaspao, igrač Posušja je ostao sam u petercu gostiju nakon asistencije Ramovića, ali loše je zahvatio loptu te je tako propala dobra prigoda za Posušje.

Kao i obično odlično ispunjene tribine na Mokrom Docu

S rezultatom 1:0 otišlo se i na poluvrijeme. A odmah na otvaranju nastavka, u velikoj prigodi da svojoj momčadi donese novi gol našao se Ramović koji je bio sam u petercu, ali nevjerojatno je promašio gol. Posušje je nakon toga uglavnom kontroliralo igru.

U posljednjh pola sata utakmice Sloboda je bacila sve karte u napad iako bez pravog udarca u okvir gola, a igrači Stipe Balajića su  mirno čuvali stečeno vodstvo.

Gosti iz Tuzle složili su lijepu akciju u 65. minuti, Veselinović je odlično pronašao Ramića, ali vratar Horkaš je pratio situaciju i pokupio loptu ispred napadača Slobode.

Osam minuta kasnije na drugoj strani šutirao je Ljubić koji je ušao u nastavku, ali nakon nekoliko lijepih poteza njegov šut nije bio precizan. U 79. minuti u istom napadu u dobrim situacijama našli su se Ramović i Lučić. Prvo je Ramović zakasnio na dodavanje u izvrsnoj situaciji, a obrana Slobode izbila je loptu do Lučića koji je bio neprecizan.

Sudačka nadoknada bila je pomalo dramatična. Prvo je Veselinović zakasnio na ubačaj Beganovića i propustio veliku prigodu za goste, a onda nešto kasnije igrači Slobode su tražili jedanaesterac nakon igranja rukom nekoga od igrača Posušja, ali sudac se nije oglasio. Do kraja se rezultat više nije mijenjao i Posušje je upisalo vrlo važnu ali i potpuno zasluženu pobjedu.

U idućem kolu Posušje ide u goste susjednom Širokom Brijegu, dok će Sloboda na Tušnju dočekati Zrinjski.

POSUŠJE: Horkaš, Maglica, Krišto, J. Barišić, Lučić, Lauš, Ilinković (od 69. Ilinković), Leko, Milanović, D. Begić (od 46. Landeka), Pavković (od 19. Ramović, od 89. Serdarušić)

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Čivić, Hadžić (od 58. Husejinović), Kurtalić (od 58. Ramić), Maksimović (od 67. Mujagić), Osmić (od 84. H. Beganović), Predragović, Kapetanović, Veselinović,  Dž. Beganović