Nevjerojatna utakmica na Pecari: Spars nakon produžetka slavio protiv Širokog

Košarkaši Širokog poraženi su na otvaranju Lige 6 za košarkaškog prvaka BiH od sarajevskog Sparsa s rezultatom 97:99. Nakon velikog preokreta Široki je stigao do produžetka, ali u završnici susreta gosti su bili precizniji i stigli su do velike pobjede.

Širokobriježani većim dijelom utakmice nisu imali pravi odgovor na kvalitetnu igru gostiju iz Sarajeva, a vodili s minimalnom prednošću samo u prvih pet minuta utakmice, ali u posljednjoj četvrtini su pokazali karakter i stigli su do izjednačenja, a kroz produžetak nakon toga zamalo i do velike pobjede.

A vrijedno spomena je i da je u dvorani na Pecari bilo prisutno i nekoliko stotina gledatelja koji su prema dozvoli Zavoda za javno zdravstvo ŽZH i sukladno epidemiološkim mjerama mogli uživati u sjajnoj utakmici.

Spars, koji je imao nekoliko izuzetno raspoloženih igrača, nakon početnog vodstva Širokog potpuno preuzima konce igre i osvaja prvu četvrtinu s rezultatom 21:29.

Široki je u drugoj četvrtini odigrao puno bolje u obrani, ali to nije bilo dovoljno da bi ozbiljnije ugrozio prednost gostiju. Izabranicima Damira Vujanovića pripala je druga dionica uz rezultat 18:16, pa se na odmor otišlo s rezultatom 39:45 za Spars.

Domaći su dosta dobro otvorili treću dionicu, pogodili su nekoliko otvorenih šuteva, ali u u drugom dijelu ove dionice rade dosta neshvatljive tehničke pogreške i dopuštaju Sarajlijama da značajno povećaju svoje vodstvo.

Oni su do kraja ove dionice “nabili” tu prednost na plus 15 (60:75) i bili su to vrlo teški trenuci za Široki.

Ipak, uporni igrači Širokog na krilima raspoloženog Remberta i sjajnog Drežnjaka u posljednjoj četvrtini velikom serijom dolaze do poptunog egala u završnici susreta. Buljević im je 51 sekundu prije kraja donio vodstvo od 85:83, ali Gegić je kasnije pogodio dva slobodna bacanja, a Široki nakon toga nije iskoristio posljednji napad i otišlo se u produžetak.

Činilo se kako je na otvaranju produžetka prelomio utakmicu u svoju korist kada se dvije minute prije kraja popeo na plus pet, ali nekoliko tehničkih pogrešaka gosti su kaznili i tricom Klvzara 13 sekundi prije kraja stigli do velike pobjede uz rezultat 95:97.

Bila je to prava drama koja je na kraju mogla otići na obje strane, ali gosti su bili spretniji i sretniji.

Najefikasniji u redovima domaćih bio je Dario Drežnjak s 25 koševa. Sjajnu utakmicu odigrao je Amerikanac Patrick Rembert s 20 koševa i osam asistencija, a vrlo dobre igre pružili su i Lovro Buljević te Aaron Thomas (probudio se tek u drugom poluvremenu) s po 16 koševa.

Kod gostiju nezaustavljiv je bio Amar Gegić s 31 košem (sedam skokova i četiri asistencije), a po 15 koševa pridodali su Almir Hasandić i Nedim Buza.