Nevjerojatan poraz Hajduka, vodio 0:2 i izgubio u 97. minuti

Nogometaši Lokomotive su velikim preokretom na stadionu u Kranjčevićevoj od zaostatka 0-2 došli do pobjede 3-2 i drugog mjesta na ljestvici koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, a to je ujedno i Dinamo promoviralo u prvaka šest kola prije kraja prvenstva.

Momčad Igora Tudora je bolju igru u prvom poluvremenu okrunila s dva pogotka. Već u 3. minuti je Mijo Caktaš iskoristio neodlučnost Lokomotivinih braniča te spretnom reakcijom iznenadio i vratara Grbića koji nije uspio zaustaviti njegov udarac.

U 36. minuti Caktaš se i drugi put upisao u strijelce realiziravši opravdano dosuđeni kazneni udarac zbog prekršaja na Jairu. Grbić je pročitao gdje će kapetan Hajduka pucati, ali je njegov prizemni udarac u donji desni kut bio dovoljno precizan i snažan.

Kad se očekivao posljednji zvižduk suca Damira Batinića za kraj prvog poluvremena, Lokomotiva je došla do pogotka. Tolić je izveo dugo dodavanje na desnu stranu, gdje je Mersinaj glavom prebacio loptu na suprotnu vratnicu. Visoki Lokomotivin kapetan Denis Kolinger nadskočio je splitske braniče i iz neposredne blizine glavom poslao loptu pod gredu.

Taj je gol donio potrebni poticaj momčadi Gorana Tomića, koja je u drugom poluvremenu od prve sekunde krenula po izjednačujući pogodak. Činilo se da su ga “lokosi” postigli u 60. minuti, ali je na intervenciju VAR-a gol Tucija poništen zbog zaleđa.

No, šest minuta poslije Tuciju nitko nije mogao oduzeti zasluge za prelijep pogodak. Primio je loptu na rubu kaznenog prostora, okrenuo se i ljevicom precizno pogodio suprotni gornji kut Hajdukovog gola pokraj nemoćnog vratara Posavca, piše HRT.

Veliki preokret i pobjedu Lokomotivi u osmoj minuti sučevog dodatka donio je Oliver Petrak koji je nakon udarca iz kuta glavom svladao Posavca.