Nestvarni LeBron: Blokirao šut za pobjedu Pacersa, pa tricom sa sirenom donio trijumf Cavsima

Najbolji košarkaš na svijetu u petoj utakmici prvog kruga NBA play-offa odigrao je veličanstvenu partiju čak i za njegove najviše standarde.

LeBron James je izgledni poraz Cavsa na domaćem terenu od Pacersa, koji bi tako bili samo korak od polufinala Istoka, pretvorio u pobjedu.

I to tako što je tri sekunde prije kraja, pri rezultatu 95:95, blokirao pokušaj polaganja Victora Oladipa i onda u zadnjoj sekundi zabio tricu za pobjedu, vodstvo 3:2 u seriji i opće ludilo na tribinama Quicken Loans Arene.

Navijači Cavsa znaju da će zahvaljujući LeBronu sada eventualnu zadnju, sedmu utakmicu protiv Pacersa gledati na svom terenu, piše Index.hr.

James je za 41 minutu postigao gotovo pola koševa njegove momčadi (44), uz deset skokova, osam asistencija, te po jednu ukradenu loptu i blokadu. Iz igre je gađao 14/24, a ubacio je svih 15 slobodnih bacanja.

Zanimljivo, ona pobjednička trica bila mu je jedini od četiri pokušaja iz daljine koji je uspio. Jamesu je ovo bila 21. utakmica u doigravanju na kojoj je postigao barem 40 koševa i tako se probio ispred Jerryja Westa na drugo mjesto igrača s takvim učinkom u play-offu.

LeBronu su sekundirali Kyle Korver s 19 koševa (pet trica) i šest skokova, te Kevin Love s 11 koševa (šut iz igre 2/11 pokrio sa svih šest pogođenih slobodnih bacanja) i deset skokova.

Kod Indiane najefikasniji je bio Domanatas Sabonis s 22 koša, Thaddeus Young ubacio je 16, uz šest skokova, a zakazao je inače najbolji Oladipo. Usprkos double-double učinku od po 12 koševa i skokova, jer je imao očajan šut. Iz igre je gađao 2/15, a trice 1/7.

Bojan Bogdanović na terenu je proveo 33 minute uz 11 koševa (šut iz igre 4/9, trice 3/5), tri asistencije, te po jedan skok i ukradenu loptu.