Neočekivan poraz Širokog u Tuzli: Odluka pada na Pecari

HKK Široki izgubio je na gostovanju kod OKK Sloboda Tuzla rezultatom 82:72 u drugoj polufinalnoj utakmici Košarkaškog prvenstva BiH.

Široki je tek na samom početku susreta vodio u nekoliko navrata, no onda su domaćini preuzeli inicijativu koju nisu ispuštali do kraja. Košarkaši Slobode puno su bolje odigrali i s lakoćom su održavali sigurnu prednost.

Momčad Širokog se trudila, ali imali su dosta problema prvenstveno s organizacijom napada. Nizale su se greške i propusti u napadu i obrani i Širokobriježani jednostavno nisu uspijevali uhvatiti ritam.

Neke individualne akcije pridonijele su Širokom da održi priključak, no Sloboda nije ispuštala dvoznamenkastu prednost.

Ivan Karačić zabio je sjajnu tricu na kraju prve četvrtine i tako nakratko smanjio zaostatak (20:14), no drugu četvrtinu Sloboda je odigrala odlično i na predah se otišlo vodstvom domaćim 43:31.

Veći dio treće četvrtine prošao je u istom ritmu kao cijelo prvo poluvrijeme, no pred kraj četvrtine košarkaši Širokog su se probudili i došli na minus 5, ali do kraja četvrtine su opet popustili i u posljednji period igre ušli s rezultatom 61:51.

Gosti su i u posljednjoj četvrtini došli do jednoznamenkaste prednosti, ali Sloboda je u ovom susretu bila bolji suparnik. Domaći su lako utakmicu priveli kraju i tako upisali prvu pobjedu u šest odigranih susreta ove sezone protiv Širokog.

Kapetan Jure Zubac bio je najefikasniji kod Širokog s 14 poena i devet skokova, a Dario Drežnjak i Goran Filipović ubacili su po 10. Kod domaćih Zlatko Jovanović upisao je 22 poena.

Drugi polufinalni par sastao se u Mostaru ,Zrinjski je  izjednačio u seriji slavivši nad Sparsom rezultatom 70: 65.

Odlučujuća utakmica igra se u subotu na Pecari od 19.30.