Nemoćni Dinamo na Maksimiru izgubio od West Hama

Nogometaši zagrebačkog Dinama otvorili su natjecanje u skupini H Europske lige porazom od West Ham Uniteda s 0-2 u susretu igranom pred 12.300 gledatelja na stadionu Maksimir.

Gosti su potpuno zasluženo stigli do tri boda, a golove su nakon poklona obrane “Modrih” zabili Michail Antonio (21) i Declan Rice (50).

West Ham je daleko bolje i konkretnije ušao u susret. Od prve minute gosti su pritisnuli “Modre” koji nisu mogli iznijeti loptu sa svoje polovine. Kada se već činilo da je Dinamo napokon došao do “daha”, hrvatski prvak je u 21. minuti jeftino primio gol.

Francuz Theophile-Catherine je s lijeve strane vraćao loptu Dominiku Livakoviću, ali prekratko. Michail Antonio je bio brži, presjekao je loptu i poslao ju u praznu mrežu.

I drugi gol gosti su zabili nakon pogreške domaćina. Šutalo je pogrešno dodao, lopta je došla do Ricea, koji je pobjegao Petkoviću i zabio kroz noge Livakoviću za 2-0, prenosi Hina.

U drugom susretu iz ove skupine Genk je u Beču pobijedio Rapid sa 1-0, a pobjedu gostima donio je Paul Onuachu u sudačkoj nadoknadi. Nigerijski napadač je zabio gol i u 68. minuti, no poništen je nakon asistencije VAR-a zbog zaleđa.

Drugo kolo je na rasporedu 30. rujna, Dinamo gostuje u Belgiji kod Genka, dok će West Ham ugostiti Rapid.