Napokon domaća pobjeda košarkaša Širokoga

Nakon dva šokantna domaća poraza u susretima protiv Kaknja i Sparsa košarkaši Širokog pod vodstvom novog trenera Damira Vujanovića napokon su slavili i domaću pobjedu, premda je momčad mostarskog Studenta pružila odličan otpor, pa je prisutna publika mogla uživati u samoj zanimljivošću večerašnjeg dvoboja.

Utakmica je počela pomalo neobično budući je domaći centar Markus Lončar tricom doveo Široki u vodstvo, međutim Dejan Marković je ubrzo uzvratio tricom za prvo poravnanje rezultata nakon čega slijedi serija domaćih 11:2 za vodstvo Vujanovićeve momčadi 14:5 u 7. minuti susreta.

Na koncu prvog razdoblja Širokobriježani su vodili 22:10, međutim gosti su odlično otvorili drugi period igre i svojom serijom 11:2 smanjili na 24:21. U tom razdoblju igre posebno nadahnut bio je Berin Gudić, no u završnici prvog poluvremena Široki ponovno igra bolje i na poluvrijeme odlazi s dvoznamenkastom prednošću od 36:26.

Slično kao na otvaranju druge četvrtine Student bolje igra u uvodnim minutama trećeg perioda i smanjuje na krajnje podnošljivih 45:40 sredinom tog razdoblja igre. Ipak, Široki se nakon toga diže i pri rezultatu 51:44 domaćin kreira seriju od 10:0 za uvjerljivih 61:44.

U završnih deset minuta ušlo se pri rezultatu 63:47, međutim gosti serijom 12:2 smanjuju na svega 65:59 i još jednom se vraćaju u utakmicu. Zavladala je u tim trenucima panika među prisutnim auditorijem, jer su već vidjeli scene iz dvije prethodne domaće utakmice kada su protiv kaknja i Sparsa imali uvjerljivo vodstvo, pa se sve to “istopilo” nakon čega bi Širokobriježani pognutih glava napuštali parket, odnosno dvoranu Pecare.

Širokobriježanin Josip Šušak osvojio Citroena!

Široki je zadnje dvije minute utakmice dočekao s prednošću 71:63, ali su gosti serijom 7:0 smanjili zaostatak na svega 71:70 nakon čega Lončar zabija poene za prednost 73:70 na manje od deset sekundi do kraja. Nakon toga gosti zabijaju jedno od dva slobodna bacanja, uzvraća i Široki na isti način, pa svega četiri sekunde do kraja ima vodstvo 74:71. Pokušao je Ross tricom odvesti utakmicu u produžetak, ali nije pogodio, pa su domaćini ipak slavili iznimno važnu, svoju petu pobjedu sezone.

Najbolji pojedinac u domaćim redovima bio je Dario Drežnjak s učinkom od 15 poena, 4 skoka i 4 asistencije. Jako dobar nastup imao je i Ivan Mikulić s 14 poena, 6 asistencija i 4 skoka, dok je Markus Lončar zabilježio 13 poena i 6 skokova.

Berin Gudić je na drugoj strani predvodio momčad Studenta s 20 poena i 6 skokova, Jelen Ross je zabio 19, a Dejan Marković uz 16 poena pridodao 4 skoka.

ŠIROKI BRIJEG – Gradska sportska dvorana Pecara. Utakmica 9. kola Lige 11 Prvenstva BiH: Široki – Student 74:71 (22:10, 14:16, 27:21, 11:24).

HKK ŠIROKI: Naletilić, Lončar, Planinić, Ivan Mikulić, Čolak, Zubac, Šušak, Karačić, Čović, M. Drežnjak, D. Drežnjak, Batinić. Trener: Damir Vujanović.

SKK STUDENT: Ross, Manjgo, Cvitanović, Širić, D. Marković, Gudić, Ivo Mikulić, Prskalo, Lelić, Dubelj, Jurković, M. Marković. Trener: Dženan Rahimić.