Nakon dramatičnih jedanaesteraca, Bayern u finalu Lige prvaka!

Bayern je nakon uzbudljivih 120 minuta i još uzbudljivijih jedanaesteraca u uzvratnom ogledu polufinala Lige prvaka u Madridu izbacio “Kraljevski klub” i izborio finale s Chelseajem, koje će se igrati u Münchenu.

Nakon 90 regularnih i 30 dodatnih minuta rezultat je bio 2:1, ukupno 3:3, pa se prišlo izvođenju jedanaesteraca. U njima je prvo dvaput obranio Neuer, potom je Casillas uzvratio istom mjesrom, no ključan je bio veliki promašaj Sergija Ramosa i potom siguran pogodak Bastiana Schweinsteigera, pa je bavarski klub jedanaesterce dobio s 3:1¸. Jučer je finale izborio Chelsea izbacivši Barcelonu.

Bila je to sjajnih 120 minuta na Santiago Bernabeuu. Real je žestoko krenuo i već u trećoj minuti Khedira je stavio na kušnju vratara Neuera, a dvije minute kasnije sudac Kassai je dosudio kazneni udarac za domaćina zbog Alabina igranja rukom nakon udarca Di Marije iz voleja.

Loptu je na bijelu točku stavio Cristiano Ronaldo, a udarac je izveo sigurno, poslavši Neuera u drugi kut gola.

Nastavilo se u istom brzom tempu, samo minutu kasnije Alaba je probio lijevu stranu i ubacio Robbenu, koji je, međutim, poslao loptu preko gola. Bayern je igrao vrlo hrabro, kao da nije u gostima kod moćnog Reala. Obje momčadi počele su dvoboj u formacijama 4-2-3-1, s isturenim napadačima Benzemom kod Reala i Gomezom kod Bayerna.

U 14. minuti Real je ipak udvostručio prednost, a strijelac je opet bio Ronaldo. Lijepo je Portugalcu dodao njemački reprezentativac u redovima madridskog kluba Ozil, a on je s ruba šesnaesterca matirao gostujućeg vratara.

Bavarci nisu posustali ni nakon toga, da bi nagrada stigla u 26. minuti, kada je uvijek žestoki Pepe srušio Gomeza. Sudac je dosudio jedanaesterac, a siguran realizator bio je Nizozemac Arjen Robben. Casillas je zamalo obranio, no lopta se od vratnice odbila u mrežu.

Šansu za izjenačenje imao je Mario Gomez u 34. minuti, ali pucao je ravno u vratara Reala. Tempo je i dalje bio visok, pa je samo minutu kasnije Gomez srušen u domaćem kaznenom prostoru, samo što se ovaj put sudac nije oglasio, valjda bi tri kaznena udarca u jednom poluvremenu bila previše.

U drugom poluvremenu tempo je kod obje ekipe ipak pao. U 66. minuti Robben je mogao u vrlo dobru šansu izbaciti Gomeza, no bio je sebičan i Casillas ga je zaustavio. Tri minute kasnije Ronaldo je iz slobodnog udarca šutirao ravno u Neuera, a vrlo brzo nakon toga nije se iskazao ni Karim Benzema.

Četiri minute prije kraja regularnog dijela utakmice Gomez je imao vrlo dobru priliku za Bayern, koji je bio bolja i hrabrija momčad. Realovci su se očigledno malo umislili nakon velike pobjede nad Barcelonom. Dodao mu je Robben, no njemački reprezentativac se na osam metara od gola spetljao i Realova obrana je uspjela zaustaviti akciju – sad su svi čekali na produžetke.

Dodatnih pola sata dodatnog vremena nije donijelo veća uzbuđenja, igralo se uglavnom na sredini terena. Trener gostiju Jupp Heynckes napravio je prvu izmjenu u šestoj minuti prvog produžetka, umjesto Riberyja priliku je dobio Müller, dok je hrvatski reprezentativac Ivica Olić prosjedio cijelu utakmicu na klupi, kao i Danijel Pranjić. Kako su obje momčad posustale u produžecima, nitko nije uspio zabiti i  prišlo se izvođenju jedanaesteraca.

Prvi izvođač bio je Bayernov Alaba, koji je sigurno zabio.

Udarac Cristiana Ronalda pročitao je Manuel Neuer!
Gomez je bio siguran za 2:1 Bayerna u jedanaestercima.
I Kaki je obranio Neuer!
Ali Casillas brani Kroosu!
Zabija Xabi Alonso!
Casillas skida i Lahmu, opet je sve na početku!
Sergio Ramos pucao je visoko preko gola!
Bastian Schweinsteiger šalje Casillasa u jednu, a loptu u drugu stranu – pobjednički gol – Bayern je u finalu Lige prvaka!