Na krilima Sliškovića, Široki u Mostaru svladao Zrinjski

U 8. kolu Lige Herceg – Bosne rukometaši Širokog su u Mostaru svladali momčad Zrinjskog rezultatom 34:32 (17:12) te tako upisali šestu pobjedu u šest utakmica.

Pred oko stotinjak gledatelja u dvorani Bijeli Brijeg, HRK Široki je u 8. kolu Lige Herceg – Bosne pobijedio momčad HMRK Zrinjski 34:32 (17:12) te su tako i dalje neporaženi u prvenstvu. U šest utakmica zabilježili su šest pobjeda te čvrsto drže drugo mjesto prvenstvene ljestvice s bodom zaostatka za Izviđačem koji ima utakmicu više.

Utakmicu su bolje otvorili izabranici Mihovila Bilaća te su imali početno vodstvo, no domaćini su ubrzo sustigli i u par navrata preuzeli vodstvo u prvom dijelu prvog poluvremena. U nastavku utakmice, Široki na krilima sjajnog Frane Sliškovića, pravi seriju 5:1 te preuzima vodstvo. Na odmor se otišlo rezultatom 17:12 za Široki, a Slišković je već u prvom poluvremenu postigao 10 pogodaka.

U drugom dijelu širokobriježani su uspješno održavali prednost od nekoliko pogodaka razlike te se činilo da će utakmicu lako privesti kraju. No, u posljednjih 5 minuta utakmice, pri vodstvu Širokog 34:28, domaćini ubacuju u višu razinu te prave seriju 4:0 te uspijevaju stvoriti pravu dramu u zadnjim trenucima susreta, ali očito je bilo premalo vremena za nešto  više te Široki upisuje svoju novu pobjedu, a konačni rezultat glasio je 34:32.

Najbolji strijelac utakmice bio je Frano Slišković s 14 postignutih pogodaka, dok su kod Širokog strijelci također bili Ivan Šaravanja koji je postigao 8, Jozo Tomas 6, Jure Soldo 5 te Ante Mandić 1 pogodak. Kod Zrinjskog po 6 pogodaka postigli su Marijan Marić i Renato Rikić.

U 9. kolu u Širokom Brijegu odigrat će se derbi u kojem će se sastati jedine neporažene momčadi u prvenstvu, HRK Široki i HRK Izviđač RA i u kojem će past odluka u jesenjem prvaku.