Na krilima Freemana i Jonesa Široki ostvario važnu pobjedu u Mađarskoj

Košarkaši Širokog slavili su protiv Szolnokija u super važnoj utakmici za opstanak u ABA ligi.

Nakon velikih turbulencija i promjena u ekipi košarkaši Širokog otputovali su u Mađarsku na dvojob Szolnokiju. Obje ekipe se nalaze na samom začelju ljestvice stoga je ova utakmica bila super važna za oba kluba u borbi za opstanak.

Utakmica je počela dosta nervozno i klubovi su se smjenjivali u vodstvu.  Ipak, nitko nije uspio napraviti značajniju prednost pa se na poluvrijeme odlazi s prednošću domaćina 37:34.

U drugi dio Široki ulazi puno bolje i predvođenim novim igračem u svojim redovima Rashaunom Freemanom lagano povećavaju svoju prednost do 47:56 koliko je bilo na kraju zadnje četvrtine. U zadnjem periodu igre domaćin uspijeva doći na -4 no Široki ipak uspijeva sigurnim bacanjima privesti utakmicu kraju i pobjediti sa konačnih 69:75.

Široki je bio dosta raznovrsan i oba pojačanja su se pokazala u jako dobrom svjetlu. Jones je ubacio 12 uz 3 asistenije, ali i vrlo važne koševe kad se lomila utakmica, Freeman je dominirao treću četvrtinu i postigao je 12 poena uz 4 skoka. Šutalo je dodao 15 poena uz 5 asistencija, a ponajbolji je bio Željko Šakić sa 9 poena, ali i 12 skokova od čega 5 ofenzivnih, te 5 asistencija i 3 ukradene lopte. Kod domaćina standardno je bio dobar Bader sa 10 poena i 8 skokova, dok je Kalve bio najefikasniji pojedinac na meču sa 17 koševa.