Mulahusejnović odlučio derbi začelja, Sarajevu samo bod sa Radnikom

Derbi začelja u Gabeli između GOŠK-a i Čelika ponudio je najljepšu utakmicu 20. kola Premijerlige BiH. Domaćin je slavio pobjedu 3:2 i stigao do super važnih bodova u borbi za opstanak pošto je sada ponovno lijepih sedam bodova ispred Zeničana.

“Lavovi” su poveli već u 5. minuti kada je Nardin Mulahusejnović lijepo lobovao gostujućeg vratara da bi autogolom Borisa Pandže domaćini već u 16. minuti udvostručili svoju prednost.

Čelik je ipak u 21. minuti smanjio zgoditkom Marina Jurine iz kaznenog udarca, a na isteku prvog dijela zgoditkom iskusnog Steve Nikolića i izjednačio na 2:2.

U nastavku dvoboja viđen je još jedan gol, a u u 63. minuti zabio ga je Nardin Mulahusejnović, koji se na taj način svojim drugim zgoditkom na susretu prometnuo u velikog junaka i kao što rekosmo donio GOŠK-u zlata vrijedne bodove. Čelik je u završnici imao stopostotnu priliku, ali Anđušić nije bio precizan.

Sarajevo je na Koševu odigralo mršavih 0:0 s Radnikom, a najzaslužniji što je “Bordo” momčad ugrabila i taj jedan bod bio je njihov vratar Bojan Pavlović, koji je sjajnim intervencijama u više navrata spašavao Musemićevu momčad.

Prvi su ipak prijetili domaćini, pa je u 2. minuti Ahmetović šutirao, ali je vratar gostiju bio uspješniji da bi u 10. minuti Adukor sa svega 2-3 metra promašio gotovo nemoguće. Gosti su u 16. minuti tražili penal, ali ga nisu dobili, potom je Martinović u 38. minuti sa pet metara šutirao, a Pavlović sjajno obranio. Ni nepunu minutu kasnije domaći vratar je obranio novi zicer i na poluvrijeme se otišlo bez zgoditaka.

Krste Velkoski je prvi imao priliku u nastavku dvoboja, ali je prosto nevjerojatno što je promašio u 47. minuti. Dvadesetak minuta kasnije Franić na drugoj strani ne uspijeva sa svega tri metra ugurati loptu u gol, odnosno Stanojević spašava da bi Pavlović u 70. minuti izvrsno zaustavio Đurićev pokušaj.

Hebibović je u 75. minuti pogodio gredu, a minutu prije kraja Sarajevo je ostalo s čovjekom manje pošto je Adukor napravio prekršaj nad Glišićem i opravdano morao put svlačionice.