Mostarski Student bolji od Širokog

Košarkaši Širokog su u devetom kolu Lige 12 Prvenstva BiH u dvorani Bijeli brijeg u Mostaru izgubili od Studenta 86:77 (28:25, 19:19, 21:15, 18:18).

Debitant u ligi pokazao se kao pozitivno iznenađenje u svom prvom nastupu u najvišem rangu, a to su potvrdili i večeras svladavši favoriziranu momčad Širokog.

Treća četvrtina bila je presudna, a domaći su uspjeli slomiti Širokobriježane i ući u posljednju četvrtinu s +9 te očuvati tu prednost do kraja i upisati treću uzastopnu pobjedu. U posljednjoj minuti gosti su se približili na tri razlike (80:77), no domaći su s dvije trice riješili pitanje pobjednika.

Najefikasniji u redovima Studenta bio je Sejfić s 25 poena i 10 skokova. Dvoznamenkasti su još bili Rizvić (15), Marković (14), Širić (12) te Smolić (10).

Kod gostiju Slovenac Kovačevič upisao je 19 poena, Segarić 16, Novačić 14 i Faber 13.