Mostarski derbi: Zrinjski pritiskao, ali Velež zabijao i na kraju slavio

U velikom mostarskom derbiju nogometaši Veleža su na stadionu “Rođeni” svladali gradskog rivala Zrinjskog s rezultatom 2:0.

Velež je u ovoj utakmici bio pod imperativom pobjede nakon teškog poraza (0:3) na Grbavici, dok je Zrinjski želio nastaviti dobar početak nakon minimalne domaće pobjede protiv Olimpika.

Iako su mostarski derbiji uvijek žustri, puni žestokih dvoboja, ova utakmica je bila i više nego korektna, a igrački zanimljiva. Jedino što je nedostajalo za potpun ambijent je publika na stadionu.

Zrinjski je puno bolje otvorio utakmicu, kontrolirali su igrači u bijelim dresovima stanje na terenu i stvarali izgledne prigode pred golom Bobića.

Todorović i Bilbija su bili prava opasnost po domaće, ali Zrinjski nije uspijevao probiti mrežu svog gradskog rivala.

Velež je imao odličnu prigodu u 16. minuti kada je Cvijanović odlično šutirao s 20 metara, ali još bolje je reagirao vratar Horkaš koji je skrenuo loptu iza gola.

Utakmica je po prvi put u povijest stadiona “Rođeni” igrana pod svjetlima reflektora

Bilbija je iskreirao odličnu prigodu u 36. minuti, kada je drbilnizima nanizao nekoliko igrača i šutirao, ali Bobić je uz pomoć svratnice spasio svoj mrežu.

Kako je odmicalo drugi dio prvog poluvremena igrači mostarskih rivala pružali su sve bolju igru, a razdoblje u kojem je dominirao Zrinjski, golom je kapitalizirao Velež.

Fejsal Mulić je pogodio za konačnih 2:0

Točnije u 43. minuti loptu je u mrežu nemoćnog Horkaša smjestio Obren Cvijanović, do koga je lopta stigla dosta sretno, a on lijepo pogodio od vratnicu za vodstvo domaćih.

U nastavku Velež se orijentirao na kontranapade, a prepustio je loptu u noge Plemićima. Zrinjski je u jednom trenutku čak imao i 71% lopte u posjedu, ali to nije bilo dovoljno za svladati vrlo motivirani Velež.

Žižović je ubacio sve karte u napad u nastavku susreta, ali nikako njegovi igrači nisu uspjeli napraviti nešto konkretnije u vidu rezultata.

I onda pred sami kraj utakmice u 89. minuti, dosuđen je slobodan udarac za Velež na nekih 25 metara od gola Horkaša. Loptu je uzeo napadač  Fejsal Mulić i sjajno pogodio u donji Horkašev kut za 2:0. To je bio i konačan rezultat utakmice.

Dudić: Dušebrižnici mogu odmoriti koji dan; Žižović: Moramo vidjeti gdje su problemi

Velež je tako upisao prve bodove u ovoj sezoni, a posebno su ti bodovi važni jer su izboreni protiv ljutog gradskog rivala. U idućem kolu Zrinjski će dočekati Radnik na svom terenu, dok će Velež u goste Širokom Brijegu na Pecaru.

FK VELEŽ: Bobić, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Cvijanović (od 78. Ovčina), Brandao, Osmić, Ferreyra, Radovac (od 62. Vehabović), Mulić.

HŠK ZRINJSKI: Horkaš, Bekić (od 46. Stojkić), Barbarić, Jakovljević, Tičinović, Arežina (od 62. Mašić), Zlomislić, Bilbija, Todorović (od 76. Govedarica), Filipović (od 71. Zec), Škrbić (od 76. Kunić)

Ultrasi priredili vatreni doček igračima Zrinjskog, zamjeraju im mlak pristup

Sigurna pobjeda: Alen Jurilj i Široki Brijeg srušili neugodnu tradiciju s Olimpikom