Mostar: Zrinjski se uvjerljivo revanširao Kaknju i upisao petu pobjedu

Košarkaši Zrinjskoga u prvih pet kola Lige za prvaka imali su tek jedan poraz, onaj u uvodnom nastupu kada su poraženi na gostovanju u Kaknju, međutim danas su uzvratili Kakanjcima i ostvarivši uvjerljivu domaću pobjedu 110:79 (33:34, 31:13, 19:19, 27:13) nad momcima trenera Josipa Pandže učvrstili čelnu poziciju.

No, prva četvrtina je slutila kako bi mogli imati reprizu tog dvoboja iz Kaknja budući da su gosti sjajno igrali i gotovo sve pogađali u uvodnih sedam minuta, pa su stigli do svoga najvećega vodstva od 25:15, a što je već tada značilo alarm za uzbunu kod “Plemića”.

Oni su se ipak trgli iz “proljetnoga sna”, te uspjeli smanjiti na 27:29, ali razigrani gosti ubrzo opet dižu prednost na 34:27. U posljednjih trideset sekundi prve dionice tricama Miličevića i Smajlagića domaćin smanjuje na minimalnih 33:34. Sam taj rezultat govori kako je prisutna publika u prvoj četvrtini pratila košarku u kojoj su obrane potpuno zanemarene.

Poenima crnogorskog centra Marka Ljujića Zrinjski je početkom prve četvrtine prvi put i poveo 35:34, a pri rezultato 35:36 serijom 9:0 stigao do već oku ugodnih 44:36. Vlašićeva družina je nastavila dizati prednost do okončanja prvoga dijela, pa je rezultat poluvremena glasio 64:47.

Aleksandar Sokolović je već u tih uvodnih 20 minuta zabio 18 poena uz 6 asistencija, dok je gotovo polovicu gostujućih poena, odnosno 23 od ukupno 47 zabio iznimno raspoloženi Nikola Gaćeša.

U trećoj četvrtini smo imali kao i u onoj prvoj rezultatski egal, međutim ipak s dosta lošijim napadačkim učinkom dvaju protivnika. Zrinjski je u posljednju četvrtinu ušao s prednošću 83:66 i bilo je jasno kako je domaćin na pragu novoga slavlja. Inače, već nakon tri odigrane četvrtine domaćin je u svojim redovima imao čak petoricu dvoznamenkastih igrača, dok je s druge strane simultanku i dalje igrao Gaćeša s 31 postignutim poenom.

Poenima Smajlagića za vodstvo 101:75 Zrinjski je već na dvije i pol minute prije kraja prešao brojku od 100 postignutih poena. Na kraju je završilo 110:79.

Spomenuti Sokolović je susret završio s 25 poena i 6 asistencija, Toure Murry je zabio 23 poena uz 4 skoka i 4 asistencije, a Sven Smajlagić uz 20 poena također dodao po 4 skoka i asistencije. Kod Kaknja najbolji Nikola Gaćeša s 31 poenom i 7 skokova, dok je Adam Mirković pridodao 13 poena i 7 skokova.