Most koji spaja škole i Grad: Ovo je politička vizija Marka Marušića Piže

Marko Marušić Piže, profesor povijesti i geografije u Srednjoj strukovnoj školi Široki Brijeg, ponovno se aktivno uključuje u političku scenu kao 10. na listi HSP-a dr. Ante Starčević za Gradsko vijeće Širokoga Brijega.

Nakon kratkog odmora od politike, Marušić je odlučio slijediti svoj unutarnji poziv da se ponovno angažira za bolju budućnost Širokog Brijega.

Nekada davno, između 2012. i 2016., bio sam kandidat ispred HSP-a dr. Ante Starčevića, i tada sam, dok sam bio u vijeću, pokušavao raditi najbolje što sam mogao. Nakon toga sam se povukao, morao sam raščistiti neke stvari sa sobom. Došlo mi je, što se kaže, iznutra da se ponovno kandidiram, objašnjava Marušić svoj povratak na početku razgovora za portal Jabuka.tv.

Profesor među političarima

Marušić ističe kako se, gledajući liste, osjeća jedinstveno zbog svoje pozadine kao nastavnika.

Mislim da sam jedini nastavnik/profesor na listama za Gradsko vijeće u Širokom Brijegu. Dobro je da imamo nekoga tko razumije potrebe prosvjete i može biti koordinator između škola i Grada, naglašava on.

”Volio bih da mlade generacije budu pokretač svih pozitivnih promjena u Širokom Brijegu”, ističe Marušić.

Njegova strast za rad s mladima jasno se vidi u njegovim riječima.

Posebno ću se boriti i truditi za učenike jer smatram da je ogroman potencijal naših mladih ljudi. Volio bih da mlade generacije budu pokretač svih pozitivnih promjena u Širokom Brijegu, ističe Marušić, dodajući kako voli svoj posao i vjeruje da mladi mogu doprinijeti razvoju grada.

Kultura u središtu pozornosti

Kao dugogodišnji član lokalne zajednice, Marušić prepoznaje važnost kulturne scene.

Borit ću se da kultura dobije puno novaca, da Široki Brijeg bude opravda središte Županije Zapadnohercegovačke, posebno vezano za kulturu. Važno je da grad ne bude samo administrativno, već i kulturno središte, objašnjava on.

Odgovornost kao temelj politike

Marušić naglašava važnost odgovornosti u svakom poslu.

Smatram da svatko treba svoj posao obavljati odgovorno i da svaki čovjek treba pošteno zaraditi plaću. Uvijek sam na raspolaganju lokalnoj zajednici i trudim se raditi svoj posao najbolje što znam. Vjerujem da me ljudi, a ponajviše roditelji i učenici, prepoznaju kao osobu koja voli i odgovorno radi svoj posao, kaže on.

Budući planovi za Široki Brijeg

Ako uđe u Gradsko vijeće, Marušić se planira fokusirati na nekoliko ključnih ciljeva.

Bit ću fokusiran na svoj posao u školi i Gradsko vijeće. Pokušat ćemo urediti groblje Mekovac, više financirati kulturne događaje i oplemeniti središte našeg grada. Ako budemo participirali u vlasti, organizirat ćemo redovite susrete s građanima, te barem jednom godišnje posjetiti sve mjesne zajednice, najavljuje Marušić koji je inače voditelj Odbora za obnovu gradskog groblja Mekovac.

Za kraj, Marušić poziva sve građane da izađu na izbore:

Obavezno treba izlaziti na izbore i uopće nije bitno za koga ćete glasovati. Bitno je izaći na izbore isto kao što je bitna svijest o važnosti i odgovornosti za vlastiti narod, zaključio je Marko Marušić Piže u razgovoru za portal Jabuka.tv.

Marko Marušić Piže svojim znanjem, iskustvom i ljubavlju prema mladima i kulturi želi donijeti pozitivne promjene u Široki Brijeg, dajući svima priliku da kroz vlastiti rad doprinesu boljoj budućnosti.

*Sponzorirani članak

Zadnje dodano

  • Vijesti

Svečano proslavljen Dan Druge osnovne škole Široki Brijeg

[gallery ids="759591,759594,759588,759592,759587,759593,759590,759595,759589"] Prigodnim svečarskim programom u školskoj dvorani u petak je obilježen Dan Druge osnovne…

7 minuta prije
  • Crna kronika
  • Vijesti

Golemi požar u Pevexu u Kaštelima uzrokovao kupac

Splitska policija dovršila je očevid u trgovačkom centru Pevex u čijem je skladištu u Kaštel…

40 minuta prije
  • Vijesti

Pogledajte cijene trešanja u Hercegovini

Dok su nekada bile nezaobilazna poslastica na stolovima diljem Hercegovine, trešnje su ove godine postale…

59 minuta prije
  • Izdvojeno LIFE
  • Life
  • Obitelj

Besplatna edukacija u Mostaru: “Rano djetinjstvo – razdoblje najvećih mogućnosti”

U maloj dvorani HD Herceg Stjepan Kosača u Mostaru u utorak, 27. svibnja ove godine,…

1 sat prije
  • Tehnologija

Besplatan webshop za 20 trgovaca: ”eCoomBoost” eComm Asocijacija vas poziva da se prijavite i uspostavite svoju online prodavaonicu!

eComm Asocijacija Bosne i Hercegovine, uz podršku kompanije Visa, poziva sve registrirane kompanije iz Bosne…

2 sata prije
  • PR

Servis i punjenje klime novijih vozila – R1234YF plin nove generacije u Unitrade servisima!

Vozilo bez klima uređaja danas je nezamislivo. U razdoblju vrućina i visokih temperatura klima postaje…

2 sata prije