Na brdu Mosor iznad Širokog Brijega UDBA je 18. rujna 1946. pobila desetoricu škripara: Marijofil Mandić, Zlatko Ćavar, Jure Zovko, Božo Hrkać, Jakiša Alpeza, Vidak Prskalo, Veselko Rezić, Ivan Jurčić, Ivan Kolobarić i Ivan Katura.
Pozivamo sve koji su u mogućnosti u nedjelju na Mosor (Gostuša) kako bi dostojno odali počast našim stradalim bojovnicima, priopćeno je iz udruge „Misište Mosor“ iz sela Gostuša.
(www.jabuka.tv)
Dinamo, aktualni doprvak Hrvatske, oglasio se priopćenjem povodom odluke o povratku suca Tonija Dadića na…
Carbonara je jedan od najpoznatijih talijanskih klasika, a sada dolazi u laganijem, sezonskom izdanju koje…
Zoran Galić, bivši ravnatelj Granične policije BiH i zamjenik ravnatelja SIPA-e, koji se trenutno nalazi…
HKK Široki službeno je u nedjelju objavio kako je slovenski košarkaš Miha Škedelj potpisao novi…
Došao je kraj jednoj od najdužih transferskih saga ovog ljeta, Ante Rebić koji je trenutačno…
Poznate su sve momčadi koje će igrati nokaut fazu natjecanja mjesnih zajednica Grada Mostara u…
Komentari:
Pokoj im duši.
Ali pitanje je ima li ta udba IMENA I PREZIMENA LJUDI KOJI SU POUBIJALI OVE.
Jesu li unuci i praunuci od tih Udbaša danas u državnim stanovima koje su ovi dobili kao nagradu za zlodjela, a kasnije otkupili onim usranim certifikatima za kilo mesa - i da li su ti isti unuci sada u Škriparima možda..ovima što bodre naš HNK Široki. Niko ništa da poduzme samo se piskara i spomene to jednom godišnje i pojede vuk šušu.Pun je Široki takvih Rvatina danas vjerujte mi.
Oće biti Čovići
Dana 23. svibnja 1946., u selu Mokro, zaseoku Kuljića brijeg, pokraj Širokog Brijega, dogodio se događaj poznat pod nazivom "ubojstvo Kuljića dice" Mirko Praljak uz pomoć djelatnika Udbe, Ante Primorca i Marka Knezovića, sudjelovao je u mučkom ubojstvu petero osoba mlađe životne dobi, pod optužbom da su isti surađivali i pomagali križare (škripare), te je naredio da ih se strijelja pred obiteljskom kućom i na očigled njihovih roditelja i prisilno dovedenih mještana, koji su izvedeni kao svjedoci. Riječ je bila o Ani Slišković (1926.), Ivi Slišković (1926.), Mili Slišković (1947.), Zori Slišković (1929.) i Ivanu Sliškoviću (1929.), dok je Ruža Slišković uspjela pobjeći sa strijeljanja. Tek 1972. bilo je odlukom lokalnih vlasti dozvoljeno podignuti im nadgrobni spomenik, a 1996., na pedesetu obljetnicu ubojstva podignuta je spomen-ploča.[10][11]