Modrić uništio snove Mamićevom Al Ainu: Real Madrid prvak svijeta

U finalu Svjetskog klupskog prvenstva koje se igralo u Ujedinjenim Arapskim Emiratima Real Madrid je s 4:1 pobijedio Al Ain i tako treću sezonu u nizu osvojio naslov klupskog prvaka svijeta.

Prvo ime finalnog obračuna bio je Luka Modrić koji je u trijumf Kraljevskog kluba ugradio gol i asistenciju. Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije u 14. minuti je dobio loptu od Karima Benzeme, namjestio se na šut lijevom nogom i neobranjivo matirao vratara.

Na 2:0 povisio je Marcos Llorente u 60. minuti. Odbijenu loptu je volejem s ruba kaznenog prostora zakucao u mrežu.

Novi pogodak Real je zabio nakon kornera u 79. minuti. Modrić je odlično ubacio, a Sergio Ramos glavom pogađa za 3:0.

Momčad iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, koju trenira Zoran Mamić, ipak je uspjela zabiti utješni pogodak, a strijelac je bio Japanac Tsukasa Shiotani (86), dok je za konačnih 4:1 za Real zaslužan Egipćanin Yahia Nader (90+1), koji je postigao autogol.

Prije finala odigrana je utakmica za 3. mjesto, a nogometaši argentinske River Platea svladali su japansku Kashimu Antlers sa 4:0. Strijelci za argentinsku momčad bili su Bruno Zuculini (24), Gonzalo Martinez (73, 90+3) i Rafael Borre (89-11m).