Modrić nakon utakmice za pamćenje poslao jasnu poruku navijačima i upravi

Najbolji igrač svijeta i hrvatski kapetan Luka Modrić odigrao je još jednu briljantnu utakmicu u dresu Real Madrida.

U 20. kolu španjolske La Lige Madriđani su svladali Sevillu 2:0, a Luku su španjolski mediji označili kao jednog od najboljih igrača utakmice.

Gledatelji su na velebnom stadionu Santiago Bernabeu ostali su u šoku kada se Modrić sudario glavom s veznjakom Seville Francom Vazquezom, a obojica su nakon sudara ostala ležati na travnjaku.

Hrvatskom su kapetanu liječnici stavili zavoj na glavu, a u drugom je poluvremenu istrčao samo s flasterom. I tu je krenuo Lukin “show”.

Prvo je pri pogotku Casemira u 78. minuti maestralno propustio loptu za Brazilca, a zatim je u zadnjim trenucima susreta Modrić oteo loptu Sevillinom braniču Carricu, sjurio se prema golu gostiju i sjajno poentirao pored nemoćnog vratara Vaclika.

Modrić razbijene glave zabio za potvrdu pobjede Reala

Madridski portal AS na naslovnici je objavio “Vratio se Modrić, vratio se Real”, a nakon utakmice Luka je prokomentirao svoju igru i otkrio planove o nastavku karijere:

Ugovor mi istječe za godinu i pol, a to je još puno vremena pa sam miran. Nisam niti zabrinut niti osjećam pritisak. Moja je želja nastaviti igrati i nakon toga ovdje, nadam se da je to želja i kluba. Sretan sam kao prvog dana, izjavio je 33-godišnji Modrić podno stadiona Santiago Bernabéu u Madridu.

Najbolji nogometaš svijeta u 2018. godine je u kolovozu usmeno dogovorio s upravom Real Madrida obnovu ugovora koji istječe u ljeto 2020. godine, no od tada nije napravljen pomak.

Želim i dalje igrati u Real Madridu i nakon što mi istekle aktualni ugovor. S ljudima iz Real Madrida sam uvijek imao dobar odnos. Neće biti nikakvih problema, uvjeren sam. Zadovoljan sam ovdje i želim nastaviti ovdje, istaknuo je Modrić koji je u klubu od ljeta 2012. godine.

U subotu je u sučevoj nadoknadi zabio gol za konačnu pobjedu od 2-0 nad Sevillom čime je Real Madrid preskočio izravnog rivala i zasjeo na treće mjesto prvenstvene tablice.

Trebala nam je pobjeda poput ove kako bismo sebi i navijačima vratili veselje. Bila je ovo važna utakmica, protiv izuzetno dobrog protivnika, rekao je Modrić. Jako sam zadovoljan, odigrali smo veliku utakmicu pa smo zadovoljni i svojom igrom i osvajanjem tri boda. Posebno sam sretan zbog naše igre. Ovo je put koji moramo slijediti, dodao je.

Igrali smo jedan za drugoga i bili organizirani. Puno smo trčali, pritiskali i borili se za svaku loptu. Toga nam je falilo u prethodnim utakmicama, dodao je.

Pred novinare je izašao s bijelim flasterom iznad lijevog oka.

Nije ništa strašno. To nije bilo namjerno, to se događa. Udarac glavama, nije bio prekršaj. Suci su dobro sudili i treba ih ostaviti na miru, poručio je.

U posljednje vrijeme mogle su se čuti glasine da bi Juventus i Inter voljeli vidjeti Luku u svojim redovima, no čini se da je hrvatski kapetan ovom izjavom demantirao sva ta nagađanja te da će kopačke o klin objesiti upravo u Madridu.