Modrić i Rakitić ne gube velika finala

Hrvatska od 17 sati protiv Francuske igra finale Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji, a u momčadi će imati dvojicu igrača koji odavno nisu izgubili finale.

Luka Modrić slavio je i čak 10 uzastopnih finala u kojima je nastupio, a u kojima je pobjednika odlučivala jedna utakmica.

Otkad je u Španjolskoj, Modrić je u finalima s Real Madridom osvojio 11 trofeja, od čega četiri Lige prvaka, Kup Kralja, tri europska Superkupa i tri klupska SP-a. Posljednji put je finale izgubio 2013. u Kupu Kralja protiv Atletico Madrida.

Modrić je u svojoj karijeri osvojio čak 20 trofeja – šest u dresu Dinama, te 14 u dresu Real Madrida, navodi Index.hr.

Zanimljivo je i da ni Ivan Rakitić ne gubi finala, barem kad je riječ o klupskom dresu. Ovog proljeća postao je igrač s najviše pobjeda u finalima bez izgubljene utakmice u povijesti Barcelone.

Igrao je i pobijedio u čak sedam finala u posljednje četiri godine.