Modrić asistirao za vodeći pogodak u pobjedi Reala koji je izjednačen s Barcelonom

Real nije dopustio iznenađenje kakvo se dogodilo u prvom dijelu prvenstva kada ga je Mallorca svladala na svom stadionu, te je sinoć u Madridu uzvratio otočkom klubu i pobijedio ga rezultatom 2:0.

Time je opet bodovno izjednačen s Barcelonom u super neizvjesnoj borbi za naslov španjolskog prvaka.

Luka Modrić opet je bio jedan od ključnih ljudi Reala, budući da je nakon njegove sjajne asistencije Vinicius Junior u 19. minuti iz blizine matirao vratara Mallorce. Gosti su žučno protestirali smatrajući da je u začetku te akcije bio prekršaj na njihovom igraču, ali VAR se nije oglasio.

Imali su Madriđani još dosta prilika i udaraca na vrata Mallorce, ali prednost su podebljali u 56. minuti kada je slobodan udarac s dvadesetak metara precizno izveo Sergio Ramos. Bio je to njegov 69. prvenstveni pogodak i time samo pojačava rekord najeefikasnijig braniča Primere ikada.

Povijesni trenutak dogodio se i u 84. minuti kada je za Mallorcu u igru ušao Meksikanac Luka Romero. To je 15-godišnjak, koji će tek 18. studenog napuniti 16 godina, a ući će u knjige rekorda kao najmlađi debitant.

Luka Modrić izašao je iz igre u 71. minuti, a u prvoj minuti drugog poluvremena dobio je žuti karton zbog kojeg nema pravo nastupa u – sljedećem kolu. Ante Budimir je za Mallorcu igrao do 61. minute, jako dobro su ga čuvali, a jedan udarac glavom obranio mu je Courtois.

U razmaku od dva dana nogometaši Celte ostvarili su dvije pobjede i sada su sedam bodova iznad zone ispadanja. U srijedu su u gostima svladali Real Sociedad sa 1-0. Pobjednički gol iz penala zabio je najbolji igrač Celte Iago Aspas u 45. minuti, a hrvatski veznjak Filip Bradarić za goste je igrao do 76. minute.

Osasuna je s 1:0 slavila kod Alavesa pogotkom Tonija Lata u 64. minuti.