MNL MZ: Rasno prvi polufinalist, Desna Obala i Čerigaj probili se do četvrtfinala

U srijedu su odigrane preostale dvije utakmice osmine finala MNL MZ Širokog Brijega te prva utakmica četvrtfinala.

U prvoj utakmici večeri Desna Obala je rezultatom 5:2 nadigrala ekipu Turčinovića. Već u drugoj minuti kapetan Desne Obale, Damir Hrkać, donio je prednost svojoj ekipi, 7 minuta nakon, Ivan Bubalo je uzvratio zgoditkom za Turčinoviće. Sve do 4 minute prije kraja rezultat je bio izjednačen odnosno 2:2 gdje su strijelci za obje ekipe zabili još po jedan gol.

Nakon što je Robert Hrkać zabio za vodstvo Desne Obale 4 minute prije kraja, Turčinovići su krenuli u napad s golmanom-igračem, ali nisu iskoristili višak u napadu jer je Damir Hrkać hat-trickom kaznio rizik Turčinovića i odveo Desnu Obalu na prednost od 2 razlike. U posljednjoj minuti utakmice Antonio Kolobarić je stavio točku na “i”, odnosno potvrdio prolaz Desne Obale u četvrtfinale.

Druga utakmica također nije razočarala jer se otišlo na penale nakon čega je ekipa Čerigaja obranama golmana Dalibora Muse prošla dalje. Sedam minuta su mirovale mreže nakon čega je Josip Stojanović zabio za vodstvo Trna.

Nakon par odličnih reakcija golmana Vinka Sliškovića, Čerigaj je pronašao način za savladati golmana Trna te je pred kraj prvog poluvremena zgoditkom Franje Pavkovića izjednačio na 1:1. U drugom poluvremenu nije bilo golova ali nije nedostajalo napetosti. Nakon 40 minuta uslijedili su penali gdje je uspješnija bila ekipa Čerigaja za koje je Tomislav Pinjuh zabio pobjednički penal.

Odigrana je i prva utakmica četvrtfinala u kojoj je ekipa Rasna pobijedila Cigalanu Gradac te osigurala mjesto u polufinalu.

Nakon što je ekipa Rasna u osmini finala napravila senzaciju te nakon penala izbacila ekipu Knešpolja, koja je bila u finalu MNL MZ posljednje 3 godine, nakon još jedne odlično odigrane utakmice pokazali su da to nije bila slučajnost.

Rasno je nakon vodstva u 6. minuti, koje im je donio Karlo Kvesić, tijekom cijele utakmice čuvalo prednost. Isti igrač zabio je i minutu poslije, a u 36. minuti zabio je treći zgoditak zaredom i tako zabilježio hat-trick. U momčadi Rasna u strijelce se upisao i Matej Skoko, a sa suparničke strane zabijali su Marko Čuljak i Zvonimir Ćavar.