MNL MZ: Rasno na penale, Dobrkovići slavili u igri, a Lijeva Obala umalo “prokockala” 4:0

U osmini finala Rasno je nakon lutrije kaznenih udaraca izbacilo Knešpolje, Dobrkovići su dva puta preokretali i naposljetku slavili protiv MZ Dobrič-Provo-Grabova Draga, a u završnoj utakmici večeri Lijeva Obala u nevjerojatnoj završnici umalo je prokockala veliku prednost.

Nokaut fazu Malonogometne lige mjesnih zajednica Grada Širokog Brijega – Ožujsko 2018., koja je u petak odgođena zbog nepovoljnih vremenskih prilika, otvorile su momčadi MZ Knešpolje i MZ Rasno. Mlada momčad Rasna do vodstva je stigla u 10. minuti zgoditkom Grge Dugandžića u 10. minuti.

Knešpolje se vratilo u 5. minuti drugog poluvremena pogotkom Bernarda Glavine, a ubrzo je i preokrenulo rezultat nakon što je precizan bio njegov prezimenjak Jure Glavina. Činilo se da će Knešpolje biti prvim četvrtfinalistom, ali Karlo Kvesić izjednačio je za Rasno u predzadnjoj minuti utakmice, nakon čega su se izvodili kazneni udarci, a Tomislav Brkić bolje je čuvao mrežu i naposljetku je slavio sa svojom momčadi.

U drugom susretu večeri MZ Dobrkovići su do gotovo pet posljednjih minuta “lomili” MZ Dobrič-Provo-Grabova Draga, a na kraju slavili s tri gola razlike. Prvi je za posljednje spomenutu momčad zabio Ante Marić u 13. minuti, njegov imenjak Ante Grbešić uzvratio je s druge strane za izjednačenje, a do prvog preokreta Dobrkoviće je doveo Tomislav Grbešić u 16. minuti.

Suparnička momčad ekspresno se vratila i preokrenula zgodicima Ivana Bošnjaka i Ivana Marića. Dobrkovići su dugo “lovili rezultat” i do izjednačujućih 3:3 stigli tek u 34. minuti, ali je nakon toga uslijedila golijada te je do kraja susreta još jednom zabio Tomislav Grbešić, na 5:3 povisio je Mario Perko, a “točku na i” i konačnih 6:3 za Dobrkoviće postavio je Luka Marić autogolom u mrežu MZ Dobrič-Provo- Grabova Draga.

Posljednji susret večeri igrale su MZ Lijeva Obala i MZ Izbično. Lijeva Obala daleko je bolje ušla u utakmicu te se u 31. minuti činilo da su sva pitanja riješena, budući da je momčad vodila 4:0 zahvaljujući autogolu Josipa Perke te zgodicima Maria Čuline, Matea Čuline i Marina Sesara.

Ipak, u 35. minuti za Izbično je prvi pogodak zabio Jozo Crnjac, a prve znakove nervoze u Lijevoj Obali probudio je kapetan Izbična Josip Crnjac, zabivši samo minutu kasnije. Opća euforija u momčadi i među navijačima Izbična izbila je kad je minutu prije kraja Josip Perko smanjio na 4:3, ali je kratko trajala te je ovo ostao konačan rezultat.