MNK Hercegovina zabilježio važnu pobjedu u Sanskom Mostu

MNK Hercegovina je u nedjelju zabilježio novu pobjedu u 1. ligi FBiH. Na gostovanju u Sanskom Mostu kod MNK Sparta slavili su 3:5.

Za početno vodstvo gostiju iz Širokog Brijega pogodio je Mile Zelenika u 15. minuti, ipak samo dvije minute kasnije domaći su izjednačili i na odmor se otišlo s rezultatom 1:1.

Širokobriježani ponovno dolaze  u vodstvo u 23. minuti, strijelac je ovaj put bio Ivan Bondža. A dvije minute kasnije bilo je već 3:1, a pogodio je Ivan Jurišić.

Isti igrač pogađa i za 4:1 nekoliko minuta kasnije, i činilo se kako bi to trebala biti nedostižna prednost Hercegovaca. Ipak domaći su vrlo brzo smanjili na 4:2, a u 33. minuti nakon dosuđenog šesterca smanjili su i na 4:3.

Ali sve dvojbe oko pobjednika otklonio je Ivan Vukoja koji je pogodio za konačnih 3:5 i vrlo važnu pobjedu Širokobriježana.

Iz MNK Hercegovina su istaknuli kako je u Sanskom Mostu bilo pristuno fer i korektno navijanje domaće publike.

Klub iz Širokog Brijega zaigao je u sastavu: Franjo Sesar (vratar), Marin Sesar (kapetan), Ivan Jurišić, Ivan Bondža i Mile Zelenika, a kasnije su zaigrali Ante Ljubić, Marko Zlopaša, Goran Marušić (vratar), Žarko Marušić, Pero Marušić, Ivan Vukoja i Tomislav Grbešić. Trener: Marin Ćorluka