MNK Hercegovina ispratila mostarski Rudnik s 9 pogodaka u mreži, hat-trick Skoke

U sklopu 11. kola 1. lige FBiH u futsalu malonogometaši MNK Hercegovina u širokobriješkoj Gradskoj sportskoj dvorani Pecara uvjerljivo su svladali HMNK Rudnik iz Mostara s visokih 9:3.

Utakmica je bila praktično gotova već nakon šest minuta jer su Širokobriježani vodili s četiri nula.

Mrežu Rudnika načeo je Ivan Jurišić u 2. minuti. Već u idućem ozbiljnijem napadu u 3. minuti na 2:0 povisuje Franjo Skoko, a isti igrač već u idućem napadu zabija svoj drugi, a treći gol za MNK Hercegovinu.

Četvrti pogodak djelo je Mateja Karačića u 6. minuti koji je s devet metara sjajno pogodio. Gosti iz Mostara potom u 8. minuti smanjuju na 4:1 preko Emraha Sarića koji je uspješno pogodio nakon prekida, da bi u 14. minuti kapetan domaćih Mario Mikulić pogodio za 5:1 nakon asistencije Davida Zovke, a tri minute kasnije Rudnik je smanjio rezultat na 5:2. Ponovno je strijelac Emrah Sarić, ovaj put je pogodio topovskim udarcem s 10 metara. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Početkom drugog dijela u 23. minuti u strijelce se po treći put upisao Franjo Skoko, a četiri minute kasnije David Zovko lijepo pogađa za 7:2, a još minutu kasnije Marko Sesar postiže osmi pogodak u mreži Mostaraca.

Blago Gašpar se pokazuje kao veliko pojačanje za Širokobriježane

Igrala se 30.minuta kada se Blago Gašpar sjurio s centra i jakim udarcem pogodio malu mrežu Mostaraca za 9:2. A konačnih 9:3 postavlja jedini raspoloženi gostujući igrač Emrah Sarić svojim trećim pogotkom u 33. minuti.

Četvrta je to pobjeda Širokobriježana u nizu koji su u ovom tjednu izborili i polufinale Kupa BiH.