Mladost zaustavila seriju pobjeda Širokog Brijega

Nogometaši Širokog Brijega ipak nisu ostvarili desetu uzastopnu pobjedu u službenim utakmicama odigravši bez pogodaka na gostovanju protiv Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Širokobriježani su tijekom ovih 90 minuta bili dosta bolja momčad, propustili nekoliko prilika, dok domaćin tijekom devedeset minuta nije kreirao nijednu pravu šansu, pa svakako ostaje žal za dva preostala boda iz ovog dvoboja.

Prvu veliku priliku Široki Brijeg je imao u 11. minuti kada vratar Velić sjajno zaustavlja Markovićev pokušaj s nekih 6-7 metara udaljenosti. Zatim se u odličnoj šansi našao Menalo, ali je bio neprecizan.

Domaći trener Mulalić je nezadovoljan igrom svoje momčadi već u 18. minuti napravio izmjenu ubacivši Aganspahića umjesto Hiroša, međutim to nije ništa promijenilo, jer su gosti i dalje bili bolja momčad, iako do završetka prvog dijela nije bilo novih velikih prilika.

Gosti su najbliže pogotku bili nakon 15-tak minuta igre u nastavku kada je Stjepan Lončar pogodio vratnicu domaćeg gola, dok je Mladost jedini put zaprijetila preko Filipa Arežine u 76. minuti, no Bilobrk je i tu loptu bez poteškoća ukrotio.

Minutu prije kraja dogodila se i zadnja širokobriješka prijetnja, međutim Baraban je bio neprecizan pa je ostalo tih u nogometu najnepopularnijih 0:0.

DOBOJ KOD KAKNJA – MGM Farm Arena. Sudac: Dragan Petrović (Banja Luka). Utakmica 16. kola PL BiH: Mladost – Široki Brijeg 0:0 (0:0).

FK MLADOST: Velić – Metalsi, Regoje, Hiroš, Čomor, Šećerović, Karahmet, Šišić, Arežina, Lazić, Mujagić. Šef stručnog stožera: Edis Mulalić.

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk – Kožul, Matić, Barišić, Marković, Ćorluka, Lončar, Bralić, Ćorić, Wagner, Menalo. Šef stručnog stožera: Goran Sablić.

Pogodaka nije bilo ni u srazu posljednjeplasiranog Viteza i Borca, iako je domaćin bio bolji suparnik, posebno u drugih 45 minuta kada su igrači Branka Karačića propustili 5-6 dobrih prilika, a posebno se ispromašivao napadač Seid Zukić.

Krupa je na svom gostovanju kod Čelika slavila zasluženu pobjedu od 2:0, a strijelci za momčad trenera Slobodana Starčevića bili su Elvir Koljić u 23. minuti nakon odličnog proigravanja Milutinovića, te Lazar Marjanović, koji je u 33. minuti postavio konačnih 2:0.